У п’ятницю 19 жовтня в книгарні «Знання», що належить комунальному підприємству «Рівнекнига», відбулася зустріч та автограф-сесія із українським письменником та журналістом Петром Вороб’єм.
Поспілкувалися із автором та придбали книги не лише відвідувачі книгарні, а й представники Рівненської обласної державної адміністрації та обласної ради, зокрема депутати Алла Черній, Володимир Муляр, Олександр Гомон та інші. Окрім того, серед присутніх був і спонсор заходу – директор будівельної компанії «ІНТЕР-БУД» Олександр Аліксійчук.
Петро Воробей презентував свою історичну трилогію: «Заграва», «Відблиск» та «Сяйво». Загалом усі три доробки автора охоплюють століття невигаданої української історії у період з 1917 до 2017 років. Головними ж героями книги стали жителі тогочасної України, а сюжет побудований на історичних фактах. Інформацію для трилогії Петро Воробей збирав із документальних матеріалів та реальних історій очевидців.
Сам же автор, розповідаючи про ідею назви трилогії проводить паралелі із сучасною історією України: «На початку двадцятого століття була заграва, у середині – відблиск, і, вірю, що нині ми бачимо сяйво української нації».
Трилогію високо оцінили на загальнонаціональному рівні – вона була визначена переможцем літературного конкурсу Міністерства культури «Українська революція 1917-1921 років» у номінації «Проза». За другу ж книгу «Відблиск», автор був відзначений державною премією імені Якова Гальчевського «За подвижництво у державотворенні».
Важливість популяризації українського писемного слова, підсумовуючи зустріч, окреслив директор КП «Рівнекнига», депутат обласної ради Савчук Олександр Іванович: «Нація, яка не знає своєї історії – приречена на загибель. Тому одним із пріоритетних напрямків для нас сьогодні є популяризація справжньої української історії серед молоді та українського письменництва загалом».
Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради
234 переглядів