22 січня в Україні святкують День Соборності. Цього дня у 1919 році проголосили Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.
У Рівному урочистості розпочалися із акції «З Україною у серці». Учасники поклали квіти до пам’ятника «Загиблим за Україну», після чого між майданом Магдебурзького права та майданом Незалежності створили ланцюг із державних прапорів.
До акції долучились заступники голови Рівненської ОДА Ундір Віталій та Світлана Богатирчук-Кривко, а також керівництво міста, духовенство, молодь та громадськість.
Потому відбулись урочисті заходи в облмуздрамтеатрі.
«За останні роки свято Соборності набуло міцного звучання, а ідея національної єдності наповнилася новим, сучасним змістом. Нещодавно Україна зробила ще один крок до повної незалежності – це утворення Православної Церкви України. Сьогодні це не просто історична дата в календарі. Це сучасна українська реальність, утвердження миру й спокою на нашій землі», – звернувся до присутніх перший заступник голови ОДА Віталій Ундір.
Присутні вшанували хвилиною мовчання за тих, хто віддав своє життя за те, щоб змінити хід історії нашої держави й дати українській нації шанс на гідне майбутнє.
За утвердження ідеї єдності держави та суспільства Віталій Ундір вручив грамоти та відзнаки Рівненської ОДА голову обласного відділення всеукраїнського об’єднання ветеранів Олега Гуменюка, голову Березнівського осередку конгресу української інтелігенції Аллу Куц та громадську активістку Рівного Ольгу Нестерчук.
Також почесні грамоти та відзнаки вручив перший заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк та секретар міської ради Сергій Паладійчук.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
549 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

двадцять − тринадцять =