Вже понад двісті років минуло з часу створення першого велосипеду. До речі, першочергове призначення його сильно відрізнялося від того, як ми зараз використовуємо наші ровери. Німецький барон Карл фон Дрез розробив перший в історії двоколісний транспортний засіб, тому що його батьківщина – Німеччина, дуже сильно постраждала від виверження вулкана Тамбор в 1815 році в Індонезії. Це спричинило втрату величезної частини врожаю навіть у Європі. Внаслідок цього виник дефіцит корму для коней і як наслідок, поголів’я цих тварин в країні дуже зменшилося. Тоді Карл фон Дрез вирішив створити  транспортний засіб, який би у рух приводила сама людина, без сторонньої допомоги. Свій винахід він назвав «рухома машина», але згодом французи, яким такий винахід особливо сподобався, перейменували його на свій лад. З цього часу він отримав свою сучасну назву – «velocipede», що латиною означає «рух» і «нога».
В Рівному щовесни відбувається масштабний фестиваль велоспорту «Велодень» для всіх верств населення в рамках Всеукраїнських фізкультурно-оздоровчих заходів «ВелоУкраїна». Цього року понад три сотні любителів винаходу Карла фон Дреза зібралися разом, аби проїхатися вулицями міста та позмагатися в спортивних конкурсах. Учасниками заходу були не тільки рівняни, а й гості з інших міст та районів. Чоловіки та жінки, професійні спортсмени та аматори, люди вже пенсійного віку та навіть дошкільнята. До прикладу, найстаршим учасником «Велодня» був 66-річний Володимир Брикін, а наймолодшому – Івану, виповнилося тільки два роки.
Організаторами фестивалю цього року були комунальний заклад «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Рівненської обласної ради, міська громадська організація «Спілка велосипедистів Рівного» за підтримки виконавчого комітету Рівненської міської ради, Відділення Національного олімпійського комітету України в Рівненській області, фітнес-клубу «ФізіоФіт» та магазину велозапчастин та веломайстерні «Рівело».
Окрім масового велопробігу на учасників очікували ще й спортивні конкурси. Вони змагалися в індивідуальних комбінованих естафетах, де потрібно було долати перешкоди і виконувати спеціальні завдання, увесь час залишаючись на велосипеді. Серед дорослих перемогу тут святкували Буксанчук Дмитро та Маркевич Олег, а серед дітей найкращими стали Пилипчук Олександр та Корнієвський Іван. Також, для велолюбителів був проведений конкурс, який називається «Майстер клас». Під час нього учасникам потрібно було на швидкість демонтувати заднє колесо свого велосипеда, після чого знову якомога швидше повернути його на місце. У цьому завданні найвправнішим був Шалуха Вадим. На завершення заходу організатори вручили призи та нагороди тим, хто найкраще впорався з виконанням естафет, а також наймолодшому та найстаршому учасникам фестивалю.
Повідомляє прес-служба “Спорт для всіх”
384 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

один × 4 =