Сьогодні, вперше в Рівному, в рамках Всеукраїнського проекту Ротаракт клубів у приміщенні Обласної універсальної наукової бібліотеки було представлено  інтерактивний соціально-мистецький проект  «Торкаючись, бачу: великі українці».

Ew9LZQVRee4

Це унікальний для України проект, який руйнує стереотип, що візуальне мистецтво є доступним лише для тих, хто бачить.

У 2014 році вже відбувся схожий проект, втілений зусиллями Ротаракт клубу Львів, Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Г.Возницького та Львівської національної академії мистецтв. Ідея експериментального проекту «Торкаючись – бачу» полягала в адаптації виставки живописних творів з галереї мистецтв для експонування і можливості тактильного сприйняття для людей з вадами зору. Портретні образи з ряду картин втілені в об’ємні скульптурні портрети.

Вперше створено можливість показати незрячим, як виглядали найвидатніші особистості української культури та науки. Даний проект став можливим завдяки старанням Ротаракт клубу Львів та Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА, котрі люб’язно погодилися надати експозицію для показу в Рівному.

H-OUlGx3WlE

На виставці представлено 12 скульптурних портретів визначних постатей нашого державотворення: Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Григорій Сковорода, Андрей Шептицький, Микола Амосов, Марія Заньковецька, Георгій Гонгадзе, Володимир Івасюк, Михайло Бойчук, Олександр Довженко, Сергій Нігоян. Скульптура – ідеальний інструмент для тактильного сприйняття незрячими та особами з вадами зору.

Біографія про кожну особистість (скульптуру) озвучена через аудіомедійний засіб впізнаваними голосами відомих українських музичних виконавців: Олександр Пономарьов, Тіна Кароль, Оксана Білозір, Павло Табаков, Павло Зібров, Алла Кудлай, Юрій Гнатковський, Павло Дворський, Василь Ілащук, Олександр Божик, Наталія Шелепницька, Ірина Зінковська. Також до кожної скульптури додаються відповідні описи, підготовані шрифтом Брайля. Тому, відомих українців можна буде не лише побачити, але й почути.

Були запрошені глухонімі діти до розмальовування гіпсових скульптур кольоровими фарбами, таким чином створено для них інтерактивне ознайомлення з відомими постатями обраними для проекту. Важливим є те, що «Торкаючись, бачу: великі українці» поєднує людей з особливими потребами різних груп: в даному випадку глухонімі діти були долучені до підготовки виставки для незрячих.

Для  повносправних відвідувачів виставка має образ атракційної інсталяції в стилі поп-арт. Виставка має значний резонанс у суспільстві, адже проблема адаптації та соціалізації незрячих зможе знайти вирішення власне у такій мистецькій формі.

Даний захід відвідали слабо зорі та незрячі люди Рівного, а також їх родичі та особи, котрі цікавляться таким мистецтвом.

Ротаракт клуб Рівне дякує творцям виставки за можливість продемонструвати її спільноті Рівного і запрошує всіх бажаючих відвідати виставку  до 09/04/16 на третьому поверсі Обласної універсальної наукової бібліотеки.

EOesDQj9URg

Керівники проекту: Христина Береговська (Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА), Василь Одрехівський (Ротаракт клуб Львів).

Організатори в Рівному: Ротаракт клуб м. Рівне, Віталій Лесько, Ротарі клуб м. Рівне,                             Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека.

Тетяна Карцева, Ротаракт клуб Рівне

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

Як підготувати рівнянок до літа знають у «GOLDEN LADY»

Роман Марчук розповів рівнянам про усі тонкощі мистецтва татуювання.

Вчора молодь Рівного готувала зоопарк до відкриття сезону

У Рівному для дітей провели майстер-клас із виготовлення шпаківні

Хатія Деканоідзе: “Ситуація на Рівненщини є непростою і потребує системних рішень, зокрема – і кадрових”

На Рівненщині у гаражному кооперативі виникла пожежа

На Рівненщині покинуту сліпу собаку прихистили студенти

НА РІВНЕНЩИНІ ВТОПИВСЯ П’ЯТИРІЧНИЙ ХЛОПЧИК

Острозьку академію знову відвідали голландці

На Рівненщині підведено підсумки обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім»

Теґи:
817 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

двадцять − вісімнадцять =