Звістка про те, що у лікарні від менінгіту померла 23-річна вчителька, сколихнула місто та стурбувала рівнян.
Молоду освітянку медики госпіталізувала з ознаками респіратоного заховрювання , проте виявилось, що це блискавична форма менінгокової інфекції.
Нині, спеціалісти ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України»  повідомляють, що діагноз менінгококової інфекції у померлої мешканки Рівного лабораторно підтверджено:
При дослідженні секційного матеріалу у реакції зустрічного імуноелектрофорезу із специфічними менінгококовими сироватками – виявлено антиген менінгокока серогрупи В.
З метою виявлення носіїв менінгококової інфекції бактеріологічно обстежено 81 особа (55 дітей та 26 дорослих), які контактували з хворою. Це контактні по сім‘ї, школі, інші близькі контакти. Серед них виявлено збудник менінгококової інфекції у 4 дітей. Діти направлені до інфекціоніста, який їх оглянув та призначив відповідне етіологічне лікування з подальшим контрольним бактеріологічним обстеженням.
В даному випадку неможливо встановити хто інфікувався першим – діти чи вчителька, тому просимо не робити необґрунтованих висновків та припущень щодо джерела інфекції.
В школі та за місцем проживання працюють педіатри, терапевти та ЛОР лікар. Вони проводять огляд контактних, за якими будуть спостерігати по 19 листопада включно. Нових випадків госпіталізації з підозрою на менінгококову інфекцію не зареєстровано.
Як зазначає завідувач епідвідділу Рівненського лобараторного центру Віктор Мороз – збудник менінгококової інфекції – бактерія, яка дуже нестійка в зовнішньому середовищі.
Вона гине майже одразу при температурі повітря нижче 25°С та ультрафіолетовому опроміненні.
Заразитись можна при дуже тісному контакті з носієм або хворим цією інфекцією. Проведення в приміщеннях звичайного вологого прибирання та провітрювання гарантує знищення збудника.
“В яксті профілактики доцільно робити систематичне вологе прибирання та провітрювати приміщення”, – рекомендує Віктор Мороз.
528 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 + 3 =

НОВИНИ