У Рівному, як і у всіх областях країни, відкрилася виставка в рамках відзначення 75-річчя створення Української повстанської армії «УПА – відповідь нескореного народу».
Експозиція на 24 стендах у фотографіях, документах, картах та інфографіках розповідає про антинацистський та антирадянський спротив ОУН та УПА.
«Ця фотодокументальна виставка має на меті донести до суспільства правду про історію УПА та її діячів. Експонати виставки покликані допомогти наблизитись до правильного розуміння ролі й місця УПА в історії держави та краю. Адже УПА була єдиною армією, що ставила собі завданням захист українців, а головною метою – створення незалежної держави», – зазначив керівник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Рівненської ОДА Олександр Корольчук (на фото в центрі).
Інформаційно-просвітницькі стенди розповідають про героїчну сторінку національно-визвольної боротьби Українського народу.
Так, активно антинацистський фронт проявився у лютому-березні 1943 року, коли УПА звільняла цілі населені пункти на Рівненщині та Волині, була створена Колківська республіка на значній території. Щодо вигнання нацистів тривали сутички УПА з червоними партизанами, які мали завдання від НКВД воювати проти повстанців, була боротьба і проти польської Армії Крайової, яка теж претендувала на українську територію. У селі Гайовому Ківерцівського району, де була сильна колонія польської самооборони Пшебраже відбувся так званий «Пшебразький котел», де 31 серпня 1943 року проти повстанців та селян, які виступали проти гніту як польських колоністів, так і нацистів, виступили як АК, так і червоні партизани.
У березні 1944 року вирушив перший ешелон зі Здолбунова, що на Рівненщині, з першими виселеними членами родин поставців. У виставці можна побачити інформацію щодо того, скільки осіб вивезли – йдеться про 187 тисяч людей, які були членами родин бійців УПА.
«Також частину експозиції цієї виставки присвячено нашому земляку, засновнику УПА «Поліська Січ» Тарасу Бульбі-Боровцю. Цьогоріч виповнюється 110 річниця з Дня його народження. Він боровся за самостiйну, незалежну Україну, присвятивши цiй справi усе своє свiдоме життя», – зазначив директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Віктор Булига.
Виставка створена у співпраці Українського інституту національної пам’яті з Центром досліджень визвольного руху, Національним музеєм-меморіалом «Тюрма на Лонцького», Галузевим державним архівом Служби безпеки України.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Теґи:   
251 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

три × 3 =