У селі Балаховичі  Володимирецького  району об’єднуватися у громаду люди не поспішають. Фахівцям з питань децентралізації, люди розповіли – що досі не визначилися з ким хочуть планувати спільне майбутнє. Кажуть, душа лежить до Рафалівської селищної ради, та й мають багато спільного. Однак, за перспективним планом, до громади має увійти  5 сільських рад, та у такому форматі – не всі сусіди бажають утворювати ОТГ.
Консультанти Проекту Пульс Рівненського РВ Асоціації міст України, в рамках роботи інформаційного пункту децентралізації – розповіли активу села про основні цілі реформи. Консультант з бюджетних питань Людмила Кушнер розповіла про повноваження на місцях, які отримує громада в умовах реформи. Розповіла, як утримувати ФАПи  та амбулаторії, музичні школи та дошкільні заклади.  Експерти переконані – успіху здобувають активні громади, які не бояться ризикувати. Тому розповіли про успішні громади Рівненщини, які першими стали на шлях реформ.
Консультант з правових питань Василь Курилас – нагадав процедуру об’єднання громади, та запропонував людям ще раз обговорити усі можливі варіанти, лише потім приймати рішення з ким утворити громаду.
Повідомляє проект ПУЛЬС  USAID Рівненського РВ Асоціації міст України
494 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

пять × 3 =