Саме під таким гаслом у Рівненській ОДА пройшов круглий стіл.
Захід відбувся у рамках навколосвітнього велопробігу «Україна без сиріт», організатори якого розповсюджують позитивний досвід щодо усиновлення. Учасниками акції є колишні безпритульні, мрії в яких про маму і тата – здійснилися.
Ініціатором акції є батько 32-х прийомних дітей, керівник фонду «Пілігрим» Геннадій Мохненко.
Він зазначив, що завдяки велопробігу вони прагнуть привернути увагу якомога більшої кількості людей до проблем українських сиріт та вихованців інтернатів.
Тим часом, на Рівненщина лідер щодо влаштування дітей до сімей. Більше 95%сиріт та позбавлених батьківського піклування охоплені сімейним вихованням.
Це найвищий показник по Україні, розповіла заступник начальника служби у справах дітей Рівненської ОДА Леся Демчук.
Тільки у 2016 році на Рівненщині 11 сиріт знайшли своїх батьків.
Ще 15 дітей влаштовані в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, а 92 влаштовано під опіку та піклування. Наразі на обліку з усиновлення знаходиться 41 сім’я.
В регіональній базі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування зареєстровано 1822 дитини, з яких 1427 виховується у сім’ях опікунів, 309 – у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. На Рівненщині налічується 59 прийомних сімей та 30 дитячих будинків сімейного типу.
Учасники круглого столу погодилися з тим, що нині важливо активізувати роботу з пошуку сімей для підлітків та хворих дітей. Адже зазвичай у родини беруть малюків та здорових, натомість сімейного виховання потребує кожна дитина.
Ніякий, навіть хороший інтернат, не замінить маму і тата.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
392 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

сімнадцять + 16 =