Напередодні 65-ї річниці з дня загибелі видатного українського діяча та митця Ніла Хасевича у Костопільському краєзнавчому музеї презентували виставку картин.
Мистецькі твори, представлені на ній, – це роботи молодих художників, учасників Всеукраїнського пленеру, що відбувся у рамках  форуму «Українське державництво в образотворчому мистецтві на прикладі Ніла Хасевича».
Організатором заходу стала Рівненська ОДА за підтримки Міністерства молоді і спорту України.
Художники із Львівщини, Черкащини, Полтавщини, Тернопільщини, Буковини, Закарпаття, Рівного та Дніпра ділилися своїми дослідженнями щодо маловідомих сторінок діяльності графіка – уродженця Рівненщини.
На презентацію експозиції запросили учнів Дюксенської школи району.
Саме в цьому селі народився видатний діяч. Дітям розповіли історію життя та загибелі Ніла Хасевича. Крім того, присутні вшанували ще одного борця за волю України – Валерія Опанасюка, учасника Революції Гідності. Сучасний Герой також є уродженцем села Дюксин.
Як розповів Дюксинський сільський голова Микола Романюк, раніше про Ніла Хасевича люди говорили лише пошепком.
«Лише з початку незалежної України односельчани почали діставати фотографії Ніла із-за ікон. Сьогодні пам’ять про нього оновлена та передаватиметься з покоління в покоління, із забуття – у вічність», – зазначив Микола Романюк.
За словами заступника начальника управління у справах молоді і спорту Рівненської ОДА Наталії Чигир, подібні заходи, спрямовані на формування в молоді національно-патріотичної позиції, будуть ініціюватись обласною адміністрацією і надалі.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
505 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

вісімнадцять − 4 =