2982114 січня відбулась сесія міської ради, на якій було затверджено бюджет міста Рівного. Коментар з цього приводу дав міський голова Володимир Хомко:

– Найперше, хочу подякувати депутатам, які підтримали бюджет міста. Це надзвичайно важливий документ, і з огляду на те, в яких обставинах ми працювали та які параметри надав уряд, вважаю, що цей бюджет є оптимальний для нас.

Негативним вважаю наступне: з якихось дивних і невідомих здоровому глузду причин, уряд перекинув фінансування ПТУ на місцеві бюджети. Нагадаю Рівнянам, що професійно-технічні училища належать Міністерству освіти. Керівні посади там призначає воно ж, а фінансуватись чомусь має з міського бюджету, а не Міносвітою,  як було завжди. Такого маразму ще не було ніколи.

Друге. Держава й надалі декларує пільгові перевезення пасажирів у громадському транспорті, при цьому не заклавши в свій бюджет – ні копійки. Це фарисейство. Тому, що тепер в містах, в яких є громадський транспорт, будуть змушені покривати зобов’язання держави за власні кошти. Для міста Рівного – це може обернутись втратою  30-ти мільйонів гривень.

Ще одна неприємна річ в цьому бюджет – це те, що за інформацією з міністерства фінансів, бюджет держави має бути переглянутий в кінці першого кварталу. За чутками, від акцизного збору міст буде відібрано частину коштів для покриття проблем по дорогам в тих населених пунктах, де немає заправок або не продається бензин.

Можливо мало хто звернув увагу на таку статтю як «реверсна дотація». Якщо, перевести на психічно здорову мову, то реверсна дотація – це вилучення коштів з нашого бюджету на користь держави. В нашому бюджеті таке вилучення складає 23 мільйона гривень.

Якщо підвести підсумки, то цей бюджет буде гірший ніж в 2015 році попри всі попередні заяви уряду. Але набагато  кращий за  2014-й. Якщо казначейство буде справно працювати, то проблем у міста Рівного не буде. Буде важко, але проблем не буде.

    Що ж до голосування, то підтримали бюджет всі депутати, окрім невеликої групи. Навмисно її не називаю . Вони поставили за мету голосувати завжди проти всього. Їхня ціль – зробити так щоб, в місті було гірше, дошкуляючи у такий спосіб діючій владі. А інтереси міст у цій політичній боротьбі – не головне. Все як завжди. – розповів міський голова Володимир Хомко.  

29819

КОРОТКИЙ ВИТЯГ З БЮДЖЕТУ

Загальний обсяг доходів та витрат бюджету міста Рівного на 2016 рік обрахований в сумі 1 млрд. 533,3 млн. грн.

Ріст в порівнянні з фактом 2015 року склав 108,7%.

До бюджету міста передбачено отримати 493,4 млн. грн. субвенцій з державного бюджету на здійснення програм соціального захисту та 0,3 млн. грн. субвенції з обласного бюджету на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Слід зазначити, що на 2016 рік бюджету міста не передбачено субвенцію з державного бюджету на пільгове перевезення окремих категорій громадян. У 2015 році обсяг такої субвенції склав 15,9 млн. грн.

На фінансування закладів освіти передбачено освітню субвенцію в сумі 188,0 млн. грн., закладів охорони здоров’я – медичну субвенцію в сумі 159,4 млн. грн.

Крім того, на утримання цих галузей додатково з бюджету міста спрямовано  кошти в сумі 33,2 млн. грн. та 35,8 млн. грн. відповідно.

На фінансування з державного бюджету на бюджет міста передаються професійно-технічні навчальні заклади, на утримання яких заплановано 50,6 млн. грн.

Бюджетом встановлено батьківську плату за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах міста у розмірі 50% вартості харчування в день та передбачено видатки на ці цілі в сумі 15,1 млн. грн.

З 1 січня 2016 року відмінене харчування учнів 1-4 класів, крім пільгових категорій. На забезпечення безкоштовним харчуванням учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів, які відносяться до пільгових категорій (дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей, дітей учасників АТО та  інших), в бюджеті міста заплановано 3,6 млн. грн.

Заплановано реверсну дотацію для державного бюджету в обсязі 23,2 млн. грн.

Обсяг резервного фонду складає 6,0 млн. грн., оборотний залишок коштів – 2,0 млн. грн.

Видатки на виконання місцевих програм затверджені в бюджеті на 2016 рік в обсязі, що складає  182,7 млн. грн., з них по загальному фонду 172,3 млн. грн., по спеціальному фонду 10,4 млн. грн.

Видатки бюджету розвитку заплановані в сумі 60,5 млн. грн., в тому числі за рахунок передачі коштів із загального фонду – 50,0 млн. грн., за рахунок надходжень – 10,5 млн. грн.

Власні надходження бюджетних установ передбачені в розмірі 39,1 млн. грн.

29818

Про це повідомляє прес-служба Рівненської міської ради

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

За участь в АТО 1885 бійців з Рівненщини отримали статус учасника бойових дій

Сергій Максимов у судовому порядку позиватиметься до Андрія Лозового про захист честі, гідності та ділової репутації.

Ситуація із захворюваністю на грип на Рівненщині контрольована

У РІВНОМУ БЕЗВІСТИ ЗНИКЛА ГРОМАДЯНКА КИТАЮ

Голосуйте за «Кращу книгу Рівненщини» 2016 року

ВІД СЬОГОДНІ У РІВНОМУ ВВОДИТЬСЯ КАРАНТИН ЧЕРЕЗ ВИСОКУ ЗАХВОРЮВАНІСТЬ НА ГРИП ТА ГРВІ

На Рівненщині СБУ ліквідувала контрабандний канал постачання псевдоефедрину

На Житомирщині затримали старателів з Рівненщини

На Рівненщині у пожежі вогнеборці врятували житловий будинок та господарську будівлю

НА РІВНЕНЩИНІ ЗЛОВМИСНИК ЗА ОДНУ НІЧ ОБІКРАВ ЦЕРКВУ ТА МЕДПУНКТ

tomat_green-01

528 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

три × два =

НОВИНИ