????????????????????????????????????

Голова Рівненської обласної ради Володимир Ковальчук зустрівся з представниками Фінського енергетичного клубу Раймо Сопо та Еса Теппо. Закордонні гості повідомили, що нині клуб поглиблює свою діяльність в Україні та розширює коло зв’язків, а, оскільки, природні ресурси Рівненщини дуже схожі на фінські, експерти готові надавати свої консультації з питань енергоефективності та активізації роботи заміщення закордонного природного газу місцевими видами палива.

– Фінляндія – лідер у питаннях енергоефективності. Ми пройшли довгий шлях перш ніж зайняти провідну позицію. Колись у нашій країні була велика криза, яка й спонукала зробити теплопостачання більш енергоефективним та менш залежним від невідновлювальних видів енергії. Вже зараз ми вивчаємо досвід та проблематику у цій сфері й інших країн та намагаємося ділитися фінською практикою економії споживання енергії. Ми можемо консультувати Ваші енергозберігаючі проекти та ініціативи, – повідомили фінські експерти Володимиру Ковальчуку.

Також закордонні гості зазначили, що через політичні події розірвали зв’язки з Російською Федерацією, де раніше теж проводили консультації щодо переходу на місцеві та відновлювальні види палива. Нині ж у найближчих планах фінів – організувати на Рівненщині семінар для місцевих громад, які хочуть економити на енергії.

Разом з тим, голова Рівненської обласної ради повідомив, що в області працюють над переходом на альтернативні джерела енергії. Більше того, Рівненська область посідає третє місце в Україні за показником заміщення природного газу іншими видами палива, а у 2015-му році з обласного бюджету на енергоефективні проекти було виділено понад 12 з половиною мільйонів гривень. За ці кошти вдалося завершили будівництво більше сорока об’єктів, які дозволять зекономити понад десять мільйонів гривень щороку. Подібні проекти реалізовуватимуть на Рівненщині й далі, зазначив Володимир Ковальчук.

– Ми зараз працюємо над розвитком внутрішнього ринку місцевого альтернативного палива. Адже це сприятиме появі нових підприємств, створенню робочих місць та додатковим надходженням до місцевих скарбниць. Нині в області вже працюють підприємства, які переробляють відходи деревини в дешевий енергоресурс. Таким чином ми сприяємо енергонезалежності Рівненщини та економії бюджетних коштів. Тому, хочу наголосити, що ми готові до співпраці у цій сфері, – запевнив керівник депутатського корпусу.

Також Володимир Ковальчук розповів закордонним експертам, що торік з обласного бюджету виділили 57 з половиною мільйонів гривень на фінансування програми переходу населення на енергоощадні технології. Зокрема, за рахунок обласної казни відшкодовували відсотки кредитів, які населення бере в державних банках для купівлі твердопаливних котлів. А це другий показник в Україні, підсумував голова облради.

Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

РІВНЯНИ ПРОДОВЖУЮТЬ ВИНОСИТИ НЕОПЛАЧЕНІ ТОВАРИ ІЗ СУПЕРМАРКЕТІВ

На Рівненщині селяни знайшли протитанкову міну

НА САРНЕНЩИНІ ПОЛІЦЕЙСЬКІ ЗАТРИМАЛИ П’ЯТЬОХ СТАРАТЕЛІВ ІЗ МОТОПОМПАМИ

НА РІВНЕНЩИНІ В ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНІЙ ПРИГОДІ ЗАГИНУЛИ ДВІ ЖІНКИ

НА РІВНЕНЩИНІ ПІДОЗРЮВАНА У ВБИВСТВІ ЖІНКА, ПОКІНЧИЛА ЖИТТЯ САМОГУБСТВОМ

На Рівненщині чоловіка оштрафували за продаж раків

До Рівного приїхали селяни з вимогою припинити вирізування лісу.

Христина Юшкевич :«Питання несанкціонованого видобування бурштину потребує перш за все законодавчого врегулювання»

На карті Рівненщини з’явиться ще одна об’єднана громада

517 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

три × два =