18 лютого напередодні 110-річного ювілею нашого славетного земляка Уласа Самчука у комунальному закладі «Рівненська обласна бібліотека для молоді» відбувся літературний вечір.

Самчук-Улас-біографія-скорочено-2

У ньому взяли участь студенти Рівненського автотранспортного коледжу НУВГП, яких завідувач Літературного музею Уласа Самчука в Рівному Інна Нагорна ознайомила з книжково-ілюстративною виставкою «Гомер з Волині» та новими виданнями книжкової серії «Бібліотечка Літературного музею Уласа Самчука в Рівному».
Провідні бібліотекарі Ганна Копильців та Марія Вайцеховська ознайомили присутніх із життям та діяльністю видатного письменника-земляка, продемонстрували буктрейлер за книгою Уласа Самчука «Марія». Під час заходу відбувся відеоекскурс до мальовничого села Дермань.

Учасники заходу відкривали для себе Самчука наново, а хто і вперше. Молодь з шаною віднеслась до знайомства з творчістю письменника, який «своїм шляхетним пером торкав сумління, пробуджував свідомість і плекав молоде покоління для правди, краси і волі».

Письменник прожив довге і напружене життя – 82 роки, майже половину з яких за кордоном. Але він завжди любив повторювати: «Я був повний Україною мого власного уявлення і з нею я міг мандрувати у всі кінці світу».Мистецький геній Уласа Самчука був суто волинським за походженням, але за своїм масштабом всеукраїнським і загальнолюдським. Він – один з найвизначніших прозаїків, хто творив у вигнанні.

Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради

678 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 − 11 =