Український парламент ухвалив законопроект про реінтеграцію Донбасу. Один з найважливіших моментів у ньому – Росія визнана країною-агресором.
У четвер, 18 січня, Рада проголосувала 280 голосами (при необхідному мінімумі у 226) за законопроект про реінтеграцію Донбасу.
Проти проголосували всі нардепи з Опозиційного блоку, які перебували у сесійній залі, та кілька позафракційних депутатів. (на мій погляд це навіть і не дивно, що їх позиція ідентична позиції РФ).
Варто наголосити, що відразу після прийняття закону, у терористів із «Л/ДНР» та агресорів із Росії почалася паніка, бо саме цей нормативний акт ставить їх в досить невигідне положення в подальшому. Так, в РФ відразу відзняли десятки політичних ток-шоу де обговорювали можливі наслідки для них. Повірте, таких викидів словесної агресії я вже не чув давно, а це говорить лише про одне – закон правильний!
То що ж найголовніше в документі? Розглянемо:
 – Росія визнана агресором. Відповідальність за моральну та матеріальну шкоду, завдану Україні та її громадянам, покладається на Російську Федерацію. Особи, що брали участь у збройній агресії чи окупаційній адміністрації  РФ, несуть кримінальну відповідальність;
– тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях визнаються частини території України, які контролюють  збройні формування і окупаційна адміністрація РФ. Межі окупованих територій в цих областях визначаються президентом за поданням Міністерства оборони, підготовленим на основі пропозицій Генштабу;
– тимчасова окупація Росією територій України офіційно визнана незаконною і такою, що не створює для РФ ніяких територіальних прав;
– Україна визнаватиме лише два документи, які видаються на окупованій території: свідоцтва про народження і смерть;
– за громадянами України зберігається право власності на окупованих територіях;
– у остаточній версії прибрали згадку про мінські угоди.
А взагалі процедура прийняття закону показала, хто в Україні так звана «5 – та колона», закон показав на скільки можновладців зацікавлені, щоб припинити війну.
Ми повинні розуміти, що закон – це сигнал і для Донбасу, і для Криму: ви – невід’ємна частина України!
Вадим Фролов
415 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

чотирнадцять − десять =