Як повідомлялося раніше у місті Дубровиця на Рівненщині виявили покинутий пересувний звіринець. Жителі райцентру поскаржилися в поліцію, що з 22 грудня минулого року тварин кинули напризволяще. З тих пір голодних тварин підгодовували жителі міста. На сьогодні виснажених тварин взяли до себе Рівненський та Луцький зоопарки.

До Рівного поїхали всі дрібні хижаки, у тому числі поранена чорно-бура лисиця і знесилена рись. Останню наразі рятують уколами – настільки вона квола. На жаль, загинули у клітках лама і в’єтнамська свиня.
А от перетримати ведмедів до того часу, коли їм знайдуть нове адекватне житло, Рівненський зоопарк змоги не має, тому тварин, яким потрібна реабілітація, спокій і період карантину, забрав Луцьк.

12734119_731002370334446_3378224076713153565_n

Керівник КП «Луцький зоопарк» Людмила Данисенко розповідає, що тварини у пересувному звіринці Давида Худодяна перебували у неналежних умовах – це нічого не сказати. Наприклад, у наглухо закритому вагончику небайдужі знайшли живу свиню. Поки клітку не відкрили, навіть ніхто не знав, що вона там. А вижила тварина завдяки тому, що з’їла землю і дерев’яну підлогу, постелену у клітці.

До речі, за словами директорки зоопарку, важливу роль у порятунки звірів відіграли як волонтери (що забезпечували потреби від їжі до пального та машини, що змогла перетягнути клітку), так і представники влади.
Нині ведмеді вже у Луцьку. Що вони пережили, можна тільки здогадуватися. «Звірі навіть дивляться на нас по-особливому – голодними очима, переповненими страхом», – розповідає Людмила Денисенко.
Вона впевнена – тварин били. Це видає їхня поведінка у відповідь на те, коли у Луцьку їм пробували прибрати клітки. Ведмеді панічно забивалися у найглухіші кути.
За її словами, власне вагончик-клітка – весь прогнилий, тече, тож його треба латати. Тварини не знають, що таке підстилка. Вони, вибачайте за натуралізм, стояли у власній сечі.
Навіть їжі нормальної, як припускає директорка, тим же ведмедям не давали. Бо апельсинами вони бавилися, аж поки не розпробували, що то щось їстівне, а яйця їли з шкаралупою. Ведмедям навіть кормовий буряк смакував. «Ви нашим його дайте – побачите, чи хоча б зачеплять», – ділиться спостереженнями директорка.

10649453_731002097001140_8520392761696354580_n
Людмила Денисенко каже, що «Волинський пересувний центр розваг» – вже років із 10 поза законом. Адже пересувні зоопарки заборонені з 2006-го. «Але я бачила в інтерв’ю, розміщених в інтернеті, що коли Давид Худодян їздив по Україні, то розповідав, що у нього стаціонарні клітки є в Луцькому зоопарку. Це – брехня. Плюс демонстрував фальшиві документи-дозволи, де значиться назва вулиці, яка перейменована у Луцьку ще 2008-му. А квиток у той горе-звіринець, де утримувалося до 10-ка тварин, вартував 20 гривень для дітей і 40 – для дорослих», – уточнює вона.
Зараз, за словами Людмили Денисенко, ведмеді на карантині. І їм шукають постійне нормальне помешкання, бо у Луцьку місця ще для двох додаткових особин немає.

12729090_731002083667808_5525823410437001698_n

За матеріалами Луцького зоопарку у Фейсбуці

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

Гідроспоруда Рівненської АЕС не впливатиме на водний баланс річки Стир

На Рівненщині 20 чоловік гасили пожежу

УНСОвці Рівненщини провели черговий вишкіл на вихідних

Поліщуки погрожували війною: “Це підприємство на Березнівщину не зайде. А зайде, то закопаємо”

На Рівненщині започаткували змагання на честь загиблого під Іловайськом бійця

На Рівненщині «Депутатський контроль» проведе виїзне антикорупційне засідання

У РІВНЕНСЬКОМУ РАЙОНІ НЕВІДОМІ ПІДПАЛИЛИ ІНОМАРКУ

Школяра, який загинув збив п’яний водій

На Рівненщині у лісника стріляли з мисливської зброї

Теґи:
647 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × 4 =