nXh_iCt8tSk28 лютого відбулося урочисте відкриття ретроспективи фільмів “Наш Богдан» та виставки фотографій Богдана Ступки, що проходитиме в місті Рівне. Організатором заходу є БФ “Двері” за підтримки  Державного Агентства України з питань кіно.
У Рівному захід організували Рівненський Міський Будинок культури, Ротаракт клуб м.  Рівне, за рекламної підтримки студії реклами та дизайну ЛесьКо Дизайн та членів клубу Ротарі м Рівне. Виставка та ретроспектива відбуваються у рамках проведення заходів, присвячених 75-річчю з дня народження Богдана Ступки, що розпочалися в день народження актора 27 серпня 2016 року  відкриттям пам`ятника на Байковому кладовищі та фотовиставки в міжнародному аеропорту «Бориспіль», яка вже стала унікальним прецедентом. Вперше в стінах аеропорту – «повітряних воротах» України у Світ – з`явилися образи легендарного Богдана Ступки, одного із символів сучасної України, актора всесвітнього масштабу._cwhiM7JTeY
Під час виставки відвідувачі мали змогу оцінити ексклюзивні світлини з родинного архіву митця, дізнатися про цікаві та маловідомі факти з його життя та подивитися визначні моменти з кіно творчості Богдана Сильвестровича.
Адміністрація Міського Будинку культури у м. Рівне запросили людей з різних мистецьких кіл для інтерпретацій робіт Богдана Ступки. Дуже проникливим стало виконання вірша Ліни Костенко «Крила». Також, у пам’ять про митця Тетяна Тишкун виконала пісню «Let my people go», адже як казав сам Богдан Сильвестрович: «Все наше життя – суцільна імпровізація, а значить, все наша життя – це джаз».S9Oy5SqnhJA
Урочисте  відкриття продовжила стрічка «Білий птах з чорною ознакою», який приніс світову славу для актора. Тогочасні зарубіжні критики порівнювали фільм з майстерно виписаною фрескою, у якій є багаті, барвисті національні строї, архітектура, музика, танець, живопис, різьблення, народні пісні й поезія. Він зітканий з історичної правди і творчої фантазії, з любові й болю за українців, які на рідній землі були позбавлені безжурно-щасливого життя.
Дуже знаково, що на відкриття завітали організатори та ідейні натхненники виставки – Лариса Гутаревич з БФ «Двері»,  одним із співзасновників якого є Ірина Батько-Ступка, котра, власне і надала для поширення світлини з родинного архіву. Як розповіла п. Лариса, для неї особисто такі заходи теж є знаковими, адже вона народилася в один день з Богданом Ступкою і у власний мистецькій шлях теж вплітає кіно та театр. Пані Лариса висловила надію на подальшу співпрацю з рівненськими активістами. Також відкриття відвідала художниця, член Ротарі клубу Київ Алла Сокол, котра підтримала ініціативу виставки та грузинський актор, котрий мешкає в Україні  Дмиттро Алавідзе. Він зазначив, що ролі Богдана Ступки значно вплинули на його акторську майстерність.
Такі заходи вшанування мають на мені привернути увагу до сучасної української культури ти українського кіно, мотивувати молодь підтримувати вітчизняні культурні продукти та сприяти розвитку національної ідеї.
Для покоління, що асоціює себе з незалежною Україною Богдан Ступка став символом кінематографу та героєм нашого часу.
Організатори вірять,  що саме таке вшанування пам`яті Ступки не пройде повз увагу українського суспільства та ЗМІ.
Тетяна Карцева, Ротаракт клуб м.  Рівне
776 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

девятнадцять + 6 =