Рівненський апеляційний суд скасував вирок Костопільського районного суду від 29 березня 2019 року в частині призначеного покарання, яким місцевий суд застосував до обвинуваченого ст. 75 Кримінального кодексу України та звільнив від відбування основного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 2 роки. Суд апеляційної інстанції ухвалив новий вирок, яким Анатолія С, визнано винуватим за ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинили смерть потерпілого) та призначив покарання — 4 роки позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 2 роки.
Дорожньо-транспортна пригода сталася рік тому — 24 травня 2018 року. Близько 08 години 56 хвилин у м. Костопіль 55-річний Анатолій С., керуючи автомобілем «ВАЗ 210740», відволікся від керування транспортним засобом та допустив зіткнення з нерухомим автомобілем «Peugeot Expert». Внаслідок ДТП, потерпілий Євгеній отримав тілесні ушкодження, від яких 27 травня помер у лікарні.
Вироком Костопільського районного суду від 29 березня 2019 року Анатолія С. визнано винуватим за ч.2 ст.286 КК України та призначено йому покарання у виді позбавлення волі на строк 4 роки з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 2 роки. Суд звільнив обвинуваченого від відбування основного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 2 роки.
Апеляційні скарги на вирок першої інстанції подали і захисник обвинуваченого, і прокурор. Останній у своїй апеляційній скарзі покликався на незаконність вироку суду в частині звільнення обвинуваченого від основного покарання, оскільки судом при призначенні покарання не враховано, що Анатолій С. своєї вини у порушенні правил дорожнього руху не визнав, та того факту, що саме через його необережні дії настала смерть потерпілого. Державний обвинувач під час судового розгляду наполягав на призначенні обвинуваченому реального покарання — 4 роки позбавлення волі.
Захисник у своїй апеляційній скарзі вимагав закрити кримінальне провадження за не встановленням достатніх доказів для доведення винуватості та вичерпанням можливостей їх отримати.
Заслухавши доводи сторін, Рівненський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ апеляційну скаргу прокурора задовольнив, а апеляційну скаргу захисника – залишив без задоволення.
Вирок Костопільсокого районного суду від 29 березня 2019 року щодо Анатолія С. у частині призначеного покарання скасував та ухвалив новий вирок, яким Анатолію С. призначив покарання — 4 роки позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 2 роки.
Обвинуваченого Анатолія С. взято під варту із зали суду.
Повідомляє пресцентр Рівненського апеляційного суду
Теґи:   
500 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 − один =