Попри те, що долю Млинівської гімназії було вирішено ще 3 червня під час  повторної 18 сесії депутатів селищної ради, порозуміння у цьому питанні конфліктуючі сторони так і не досягли. Нагадаємо, що у результаті голосування було прийнято рішення – гімназія та загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 об’єднаються у Млинівський ліцей. На знак протесту четверо мітингувальників, які виступали проти ліквідації гімназії, навіть оголосили голодування.
15 липня у Рівненській ОДА шукали компромісне рішення наболілого питання, щоправда на нараду не пустили ані мітингувальників, ані журналістів.
Проблему вже вирішували навіть у стінах Міністерства освіти: до столиці поїхав голова ОТГ Дмитро Левицький зі своїми однодумцями. Усе для того, аби привернути увагу влади на недостатній обсяг освітньої субвенції, що спровокував об’єднання гуманітарної гімназії та ЗОШ №3 у Млинові.
Своє бачення конфлікту, а також про що йшлося на нараді у стінах адміністрації, медійникам, розповів нардеп Олександр Дехтярчук.
«Я просив Муляренка, щоб був директор гімназії. Не було такої комунікації, щоб громада висунула своїх представників. Роман Коваль намагався потрапити на цю нараду, але його не пустили. Я спілкувався з Ковалем. Я просив його переконати хлопців все-таки припинити ці речі, бо далі це може бути використано політиканами. Надіюсь, що він це донесе до млинівчан», – каже Олександр Дехтярчук.
Нардеп говорить, що попереднє рішення було прийнято за збереження гімназії під одним дахом з юридичною особою та освітянським складом, а ще переконує, що із залишку районного бюджету можна виділити два мільйони гривень на виплату заробітної плати вчителям.
Утім, протестуючі пропонують свій варіант – позашкільний заклад створити на базі третьої школи.
Олександр Дехтярчук також мав зустріч з мітингувальниками, у тому числі з голодуючими.
Нардеп наголошує: ніяка реформа не варта людського життя.
«Вчора мені вдалося з Рухером та Левицьким переконати голодувальників пройти обстеження. Тому що 10 день голодування – це можуть бути серйозні зміни в організмі. Вони вживають лише воду», – розповідає Олександр Дехтярчук.
За словами нардепа двоє голодувальників мають виразки, їх на щастя вдалося переконати «прокапатися глюкозою».
Олександр Дехтярчук відмічає у людей певний рівень недовіри до самого процесу децентралізації, а тому каже, що вирішення питання з Млинівською гімназією буде тривалим.
590 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 + 8 =