Це завжди стрес — після трьох місяців канікул повертатися до школи. Адже діти відвикли від шкільного режиму, навантажень, уроків, протягом яких треба сидіти і не рухатися, домашніх завдань…школаТому початок нового навчального року потребує певної адаптації як школярів, так і їх батьків, до нового режиму. Як це краще зробити, радить Володимир Родіонов, провідний спеціаліст Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН
— Загалом, для адаптації організм потребує приблизно два тижні — саме стільки часу треба для того, аби подолати дисинхронізацію. І лише на третій тиждень пiсля введення “нового режиму” усi показники органiзму приходять до норми.
Тому подбайте про те, щоб школяр достатньо висипався. Щоб перейти з літнього режиму дня (зазвичай влітку батьки дозволяють дітям поспати подовше та лягати пізніше) на шкільний, слід щодня лягати раніше на 15-30 хвилин, доки не увійдете до норми.
Лягати спати школяреві бажано о 21-21.30. Це найкращий час для засинання — саме в цей час бiоритми людини налаштованi на сон, одночасно спiвпадаючи з добовими природнiми ритмами. Доведено, що у тих, хто лягає пізно, вже у молодому вiцi виникають проблеми із здоров’ям, пов’язані саме із дисинхронізацією добових біоритмів. Спочатку розвиваються порушення сну та настрою, а з часом — патології травної системи, серцево-судинні захворювання, ендокринні порушення.
До речі, спати треба у цілковитій темряві. Адже лише так в епіфізі відбувається синтез гормону мелатоніну, який регулює діяльність ендокринної системи, кров’яний тиск, сповільнює процеси старіння, покращує роботу головного мозку, посилює імунну систему, гармонізує біоритми
А вставати краще не пізніше 7 ранку, а не за півгодини до першого уроку. Після гігєнічних процедур раджу давати дитині склянку теплої воду з лимонним соком та медом — це активізує та тонізує організм та зміцнює імунітет. Після того слід зробити зарядку чи здійснити пробіжку. За цей час має з’явиится апетит – це сигнал, що треба поснідати.
До речі, сніданок для школяра — обов’язковий! І це має бути не канапка з чаєм, а повноцінний прийом їжі. Найкращий варіант — будь-яка каша (злаки містять складні вуглеводи, які довго тримають відчуття ситості та постачають організм енергією) або страви з яєць (білки на початку дня засвоюються найкраще). На перекус у школі давайте яблуко та сухофрукти, а не булочки чи печиво. Дитина повинна мати гарячий обід — або у школі, якщо вона має позашкільні заняття, або вдома.
У режимі дня виділіть дві години для прогулянки або заняття, яке дитина обере саме — вона повинна мати час на відпочинок. І лише після того нехай сідає за уроки. Але так, щоб вже до 21.00 вони були готові. Якщо дитина робить уроки до опівночі, це позначиться і на її розумовому, і на фізичному здоров’ї не кращим чином.
Джерело: Добрий лікарреклама реклама
1 581 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

двадцять − 12 =

НОВИНИ