Сьогодні у Рівному відбулася унікальна подія – вперше в історії міста ми приймали міжнародний електромобільний марафон «Київ – Монте Карло 2015». Близько першої години на Майдан Незалежності заїхали автомобілі, які замість бензину використовують електроенергію. Зокрема, у нашому місті відбувся фініш етапу Буча – Рівне, а о 17:00 автомобілі стартували  до Львова.

На майдан Незалежності завітало декілька сотень рівнян. Люди фотографувалися біля автівок та з цікавістю заглядали під їх капот. Організатори, у свою чергу, запрошували усіх бажаючих, що мають електромобіль чи транспортний засіб із альтернативним джерелом енергії, взяти участь в етапі Рівне-Львів (це могли бути автомобілі  також і на «гібридній» тязі).watermarked - IMG_0028Основний старт раллі розпочався у Києві, а завершиться у Монте-Карло. У автопробігу беруть учать 5 команд із України, 2 – з Естонії та 1 команда з Іспанії.

– Я сподіваюся, що цей марафон з етапом в місті Рівному стане традиційним. Думаю, з кожним роком в ньому буде все більше машин. Я бажаю усім нам, щоб  через 15 років, коли до Рівного приїде автомобіль на бензині чи на солярці, щоб тут так само збиралися люди на нього подивитись з такою ж цікавістю, як сьогодні на електромобіль, – з такими словами міський голова Володимир Хомко звернувся до глядачів та учасників марафону та передав через почесного консула Монако Юрі Тамма подарунки для його Світлості Принца Монако Альбсра II (картину та шматочок місцевого бурштину). watermarked - IMG_0004«Головна мета пробігу – це популяризація екологічно чистого електротранспорту, продемонструвати – скільки недоліків мають звичайні автомобілі. Тут мова іде про використання бензину, адже їх власники не тільки витрачають надзвичайно багато грошей на бензин, а й забруднюють довкілля. До прикладу, власник «Мерседес Бенц» витрачає приблизно 200 гривень на 100 км дороги. А на електромобілі вартість витратних матеріалів складає 10 гривень. Тобто, на сучасному авто їхати в 20 разів дешевше», – розповів консул Монако в Естонії Юрі Тамм.

За його словами, електромобілі символізують урбаністичне майбутнє світу. Реальна необхідність того, щоб Україна стала енергонезалежною та відновила економіку також пов’язана з цим транспортом, адже в Монако ним розвозять пошту, піцу, а ще вони працюють як шкільні автобуси.

Близько 17:00 години на майдані Незалежності відбувся старт автомобілів, які по черзі вирушали у напрямку Львова. Першим стартував гібридний автомобіль «Honda Civik», за кермом якого перебував міський голова Володимир Хомко.

ДОВІДКОВО. Ралі триватиме до 10 червня. Урочистий старт був у Києві, після чого учасники марафону відвідають Бучу, Рівне та Львів. Загальна дистанція маршруту становить 2800 км. На своєму шляху електромобілі побувають у 17 містах і 10 країнах Європи. Церемонію нагородження проведе Його Світлість Принц Монако Альбср II біля свого палацу в Монте-Карло.

watermarked - IMG_0007 watermarked - IMG_0008 watermarked - IMG_0013 watermarked - IMG_0030 watermarked - IMG_0055 watermarked - IMG_0087 watermarked - IMG_0091 watermarked - IMG_0110

Про це повідомляє прес-служба Рівненської міської ради

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

Депутати облради відмовилися ділити землю в Рівному  Рівне: чим закінчиться конфлікт навколо „Моріона”

Депутати сумніваються в законності будівництва ГЕС на Случі


 

 

691 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 + 3 =