Продаж квартири процес кропіткий. Продавець завше хоче збути нерухомість по максимально можливій ціні, а покупець мріє увірвати квартиру «на халяву». Про те, як вигідно та швидко продати квадратні метри читайте у Новинах по-рівненськи далі.
Нині на ринку нерухомості міста Рівне широкий вибір квартир. Первинний та вторинний ринок заповнений різного роду пропозиціями, і продавцеві варто добре попрацювати над тим, щоб саме його нерухомість стала привабливою для покупця.
Директор агентства нерухомості «Асоль» Ольга Осіпчук відмічає активність рівнян у сфері купівлі та продажу квартир та попереджає, вигідна угода справа не одного дня.
«Варто, відразу визначитись з ціною. Надто часто люди переоцінюють вартість своєї нерухомості, від так завищена ціна на їхнє майно відлякує покупців і як результат вони знаходять аналогічний варіант за доступнішою ціною», – розповідає пані Ольга.
Звісно люди мають якось дізнатися про ваш намір продати квартиру і просто розповісти про це для сусідів та родичів буде недостатньо. Можна розмістити оголошення у друкованих виданнях та у мережі Інтернет. Нині є широкий вибір спеціалізованих сайтів через, які люди дізнаються про вашу нерухомість. Однозначно лідером по розміщенні таких, є сайт DOM.RIA.com. Тут розміщують свої пропозиції, як представники агентств нерухомості, так і власники житла, які працюють без посередників. Неодмінною перевагою цього сайту є наявність сервісу перевірки. Ви можете замовити виїзд експерта, який приїде до вас для того, аби переконатись, що ваша квартира реальна та зробить відповідні фото. Тоді ваше оголошення матиме спеціальну позначку «перевірено», що неодмінно надасть перевагу у порівнянні з іншими пропозиціями.
Якщо говорити про фото, які ви будете розміщати – квартира на них має бути охайною. Можливо їй потрібний косметичний ремонт? Не скупіться, це однозначно дозволить продати квартиру за хорошою ціною. І не забувайте, ваша пропозиція не єдина, подивіться, що і як продають ваші конкуренти, це дозволить вам бути на рівні, або ж зробити ваше оголошення більш привабливим.
«Продавець має чітко вирішити, що залишає у квартирі, а що забирає. У моїй практиці були випадки, коли продавці викручували розетки за забирали те, що при первинній розмові мали б лишити. Покупці розраховували на одне, а у результаті отримували інше. Це призводить і до конфліктів і навіть до зриву угоди», – пояснює Ольга Осіпчук.
Якщо ви вирішили продавати квартиру без допомоги ріелтора, то маєте бути готовими відповідати на дзвінки в любій кількості та протягом усього дня. Бажано, уміти вести переговори, адже спілкування з покупцем – досить важливий момент у продажі нерухомості. Якщо вербальний контакт «не ваш коник», ліпше довірити цей процес професіоналам.
«Перед тим, як продавати нерухомість, варто максимально підготувати усі документи власності, адже це потребує часу, а покупець не завжди хоче чекати», – рекомендує директор агентства нерухомості  Осіпчук Ольга.
Процес підготовки документів, як і юридичного оформлення продажу бюрократичний. Тому, якщо ви робите це вперше маєте бути морально готовим, оббігати не одну інстанцію.
Запам’ятайте, чим менше у вас проблем юридичного характеру тим охочіше покупець укладатиме угоду. Намагайтеся усі проблеми вирішити до процесу продажу.
Для того, щоб оформити угоду вам потрібно мати:
  • Документ, що підтверджує ваше право власності на квартиру;
  • Техпаспорт на житло;
  • Документ про реєстрацію шлюбу, якщо ви в ньому перебуваєте;
  • Свідоцтво про розірвання шлюбу, якщо ви розлучені;
  • Довідка від органів опіки, якщо до числа власників нерухомості входить неповнолітня дитина;
  • Довідка з органів податкової інспекції про відсутність заборгованостей по сплаті податків.
  • І не забувайте, варто погасити борги з оплати комунальних послуг, якщо такі маєте,
  • Випишіть з квартири всіх мешканців,
  • Вирішіть можливі проблеми із спадкоємцями .
Вигідних угод та хороших покупців!
на правах реклами
973 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 − вісім =