Управління з питань надзвичайних ситуацій застерігає жителів міста Рівного бути обережними при зустрічі з безпритульними собаками. Впродовж поточного року трапилось 917 нещасних випадків невиробничого характеру в результаті впливу живих механічних сил (покуси), які становлять 5,9 % від загальної кількості нещасних випадків невиробничого характеру. З них 357 нещасних випадків трапилися з дітьми, це складає 8 %  від загальної кількості нещасних випадків, що сталися з особами віком до 14 років. У порівнянні з 2013 роком кількість нещасних випадків невиробничого характеру в результаті впливу живих механічних сил (покусів) за відповідний період зменшилась на 84 одиниці, з дітьми – на 44 одиниці.

 Шановні мешканці міста, уникайте тих місць, де можлива зустріч з бродячими собаками. Причини нападу собаки на людину не завжди зрозумілі. Спровокувати агресію тварини може все, що завгодно: раптовий гучний звук, жестикуляція, відчуття страху, невпевнена хода, запах алкоголю.

    Запам’ятайте основні поради при зустрічі з собаками:

1. При собаці заборонено бігати, кричати, робити різкі рухи, чіпати цуценят в присутності матері.

2. Не дивіться пильно в очі чужої собаки – для неї це вираз загрози!

3. Ніколи не торкайтеся до тварини, яка їсть або спить. Не чіпайте навіть добре знайому вам собаку, якщо вона вас не бачить – вона може гавкнути і вкусити просто від несподіванки.

4. Старайтесь триматися від тварин на відстані.

5. Собаки не люблять велосипедистів та п’яних.

6. Часто тварини проявляють агресію на те, що їх лякає.

7. Коли до вас наближається незнайомий собака, стійте спокійно, ноги разом, долоні під шиєю і лікті притиснуті до грудей.

8. Заборонено відвертатися від собаки, яка гавкає, та підставляти їй свою спину.

9.  У разі, коли напад неминучий, то необхідно відходити назад, але в жодному разі не тікати. І водночас шукайте очима безпечне місце поблизу: огорожу, височину, автомобіль. Станьте спиною до цього місця, захистіть свій тил.

10. Тваринам не можна показувати свій страх (плакати, кричати).

11. Якщо собака все-таки напала, ви повинні кинути в неї куртку, сумку або будь-який інших предмет, який може відволікти увагу тварини. Придивіться, що знаходиться у вас під ногами. Стануть у нагоді камінець, пляшка, палка, залізний прут. У крайньому випадку можна у очі собаці кинути пісок чи пил.

12. Самий кращий захист від нападу тварини – обійти її стороною.

Рівняни, будьте уважні на вулицях міста і захистіть себе від небезпеки! Бережіть своє здоров’я та життя!

  

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій  Росовський В.Ф.

474 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

дванадцять − два =

НОВИНИ