У зв’язку з загостреною суспільно-політичною ситуацією в державі почастішали випадки анонімних телефонних повідомлень про замінування підприємств, установ і організацій, пошкодження яких може мати особливо тяжкі наслідки для населення. Більшість із вищезгаданих погроз були голослівними, однак останні події обумовлюють можливість вчинення реальних терористичних актів.

Грань між мирним і воєнним життям стає настільки хиткою, що переступити її не складає значних зусиль. Але не варто забувати, що є правила війни, за якими ходити зі зброєю – це шанс вижити, і є правила мирного життя, за якими поява зі зброєю – це потенційна небезпека для інших…

Непоодинокими є випадки, що особи, які повертаються із зони АТО у короткотривалу відпустку, привозять із собою військові трофеї – зброю та боєприпаси, які створюють реальну загрозу життю та здоров’ю як «власникам» цих трофеїв, так і оточуючим. У разі виявлення вибухових пристроїв дотримання простих правил збереже ваше життя, життя рідних, близьких і інших людей: не чіпайте, не пересувайте, не розкривайте виявлений предмет; зафіксуйте час виявлення предмета; намагайтесь зробити все можливе, щоб люди відійшли якнайдалі від знахідки; обов’язково дочекайтеся прибуття слідчо-оперативної групи, адже ви є важливим свідком. Не вживайте самостійно ніяких дій зі знахідками або підозрілими предметами, які можуть виявитися вибуховими пристроями, – це може призвести до їхнього вибуху, численних жертв і руйнувань.

Якщо вам стало відомо про підготовку до вчинення теракту, або ви володієте інформацією про наявність в особи незареєстрованої зброї та боєприпасів, негайно повідомте про це до правоохоронних органів.

Пам’ятайте суворі правила сьогодення, що ваша безпека залежить не тільки від професіоналізму правоохоронців, а й від пильності та злагодженості дій кожного з нас.

 

Андрій БЛИЗНЮК, НДЕКЦ при УМВС України в Рівненській області

533 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

три × один =