31 липня у Рівному в парку Молоді («Лебединка») відбулася акція приурочена Всесвітньому дню боротьби з вірусними гепатитами. Нагадаємо, акція мала пройти 26 липня, утім тоді на заваді стала сильна злива, яка за годину часу перетворила місто на суцільне озеро.
«Цей захід проводиться задля запобігання поширенню вірусних гепатитів. Це захворювання дуже важке, дороговартісне і довго лікується. Якщо його вчасно не діагностувати, воно призводить до інвалідності» – наголошує заступник начальника управління охорони здоров`я рівненської ОДА Олег Вівсяник.

До спеціально облаштованих палаток вишикувалася чимала черга з охочих пройти тест.
Аліна Німчук дізналася про акція із місцевих ЗМІ. Рівнянка розповідає, що близько року проходила подібне обстеження, в тому числі і перевірялася на ВІЛ-інфекцію, нині ж знову прийшла зробити тест.

Моє здоров’я – це великий скарб, тому я про нього дбаю” – каже пані Аліна.
Результати містяни отримували вже за 10 хвилин після тестування. Окрім того, усіх охочі отримали кваліфіковану консультацію лікарів та соціальних працівників, ознайомилися з інформаційними матеріалами про шляхи передачі, тестування, профілактику та лікування вірусних гепатитів. А у якості бонусів рівняни ще й отримали безкоштовні презервативи.

«Загалом ми зробили 200 швидких тестів, з них 22 виявилися позитивними. Кілька чоловік знали про те, що мають гепатит, але ще не розпочали лікування, були такі, що вже пройшли лікування, але у крові ще лишилися антитіла, а ось 15 осіб почули про свій статус вперше», – розповідає директорка фонду «Наше Майбутнє» Людмила Рибчук – «Ми рекомендували їм звернутися до своїх сімейних лікарів для подальшого обстеження».
Подібний захід у Рівному пройшов в друге та планується проводитися щорічно.
Організували акцію Рівненський обласний БФ «Наше Майбутнє» спільно з Рівненським центром громадського здоров’я та за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я.
1 896 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

три × пять =

НОВИНИ