Під час Ради регіонального розвитку Рівненщини Президент Петро Порошенко наголосив на тому, що завдяки децентралізації суттєво збільшилися бюджети місцевих громад у співвідношенні до державного бюджету, а також зросли бюджети розвитку громад
«Ми зробили чесно – разом з владою і повноваженнями передали на місця фінансовий ресурс», – сказав Петро Порошенко.
Президент нагадав, що тепер у зведеному бюджеті частка місцевого бюджету – 51%, а державного бюджету – 49%. «І лише необхідність витрат на оборону не дає нам далі посувати це співвідношення на користь місцевих бюджетів. Але це буде продовжено, я вам це обіцяю», – додав він.
Також Глава держави підкреслив, що за останні роки значно збільшилися і бюджети розвитку.
«Порівняйте – у 2013 році місцеві громади з державного бюджету отримували 500 млн грн. на свій розвиток. У 2019 році в державному бюджеті для них закладено 33,5 млрд грн. В 67 разів зросли бюджети розвитку місцевих громад. Під час війни», – сказав Президент.
«Ми сказали: тепер ви самі приймаєте рішення, пояснюйте їх, захищайте перед громадами і відповідайте перед людьми за кожну гривню. Змінюйте Україну. Так, треба звітувати за кожну гривню», – наголосив Петро Порошенко.
Президент повідомив, що за його дорученням на сайті Міністерства фінансів оприлюднено бюджет кожної громади і це дає можливість кожному члену громади перевірити витрачання коштів місцевих громад.
«І ще одне, можливо найважливіше. Децентралізація – це не кожен сам за себе. Навпаки, децентралізація – це об’єднання всіх нас заради спільної великої мети. А коли ми об’єднані, нас ніхто не переможе», – наголосив Президент.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
254 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 − девять =