Україна в очікуванні 4G, з появою якого обіцяють значні вливання коштів в бюджет країни, розвиток цифрової економіки, доступність до нових технологій та сервісів для користувачів. internetBЦілком зрозуміло, що впровадження швидкісного мобільного інтернету веде за собою збільшення потужностей наявних базових станцій, що в свою чергу може призвести до драматичного зросту рівнів електромагнітного випромінювання.
Напевно, переймаючись проблемами електромагнітної безпеки населення, наказом МОЗ від 13.03.2017р № 266 затверджено нові «Державні санітарні норми і правила захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань», контроль за дотриманням яких покладається на… ліквідовану санепідслужбу. Новим документом збільшено гранично допустимий рівень поверхневої густини потоку енергії з 2,5 до 10 мкВт/см2 (такий норматив регламентований в більшості країн Європи ) та скасовано санітарний паспорт радіотехнічного об’єкта (РТО), який донедавна вважався головним документом, що засвідчував відповідність РТО медичним вимогам безпеки для здоров’я і життя людини та надавав право виводити РТО в загально-технологічний режим експлуатації.
Таким чином, на даний час, питання, що безпосередньо стосується життя та здоров’я людей залишається поза увагою державного нагляду.
Між тим, фахівці з електромагнітної безпеки спостерігають, що населення області (насамперед м.Рівного) з кожним роком зазнає все більшого електромагнітного навантаження, спричиненого розвитком радіотехнологій. Збільшення рівнів електромагнітного випромінювання радіодіапазону в м.Рівне протягом 10 років на прикладі 10 об’єктів можна спостерігати на графіках.
За даними наукових досліджень доведено, що тривале радіовипромінювання від базових станцій мобільного зв’язку може спричиняти зростання рівня онкологічних захворювань, захворювань системи кровообігу, нервової системи та органів чуття, викликати суттєві зміни у гормональному статусі, виражено погіршувати самопочуття людей. Зважаючи на спадщину Чорнобильської катастрофи для багатьох регіонів нашої країни, можна говорити про синергічну дію іонізуючого та неінізуючого випромінювання. Залишається питанням часу як зреагує здоров’я нації на збільшення рівня хронічного опромінення населення при відсутності контролю.
Повідомляє Державна установа “Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”реклама реклама

 

1 115 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

пять + сімнадцять =