1_studenty-_i-renoЯк стало відомо “Новинам по-рівненськи“, 29 вересня у Рівному сталася досить важлива, але непомічена в області подія. Студентів рівненського «водніка» серед білого дня завезли в готельно-ресторанний комплекс «Айвенго», що на об’їзній обласного центру, для участі в форумі, нібито на тему бурштину. Цими чутками зацікавились місцеві національно-патріотичні організації. І не дивно, адже подія викликає купу запитань. Чому саме студенти, а не представники органів влади, самоврядування, відомі місцеві політики, землевпорядники, правоохоронці, громадські діячі, ті самі «старателі»…? Чому саме в «Айвенго», на «отшибі», подалі від сторонніх очей? Хто організатор? Які питання планується обговорити?
Зауважимо, що у мережі будь-яка інформація з цього приводу була відсутня. Ні в пресі, ні на телебаченні, ні на стовпах – жодних оголошень. Ті що«в темі» – ні про який форум ні сном, ні духом. Для чого така конспірація заходу на болючу і важливу для рівненського Полісся тему, про яку не говорить тільки ледачий?
Врешті цікавість взяла гору, і патріотично-налаштовані активісти вирішили перевірити, що ж то за таємний «бурштиновий форум» планується в «Айвенго».
Редакції сайту вдалось поспілкуватись із представником однієї місцевої громадської організації, який став свідком та безпосереднім учасником неоднозначної події. Ось що він нам розповів, проілюструвавши розповідь кількома фото (ред. на прохання активіста його ім’я ми не називаємо, далі – пан.О.).
Коли ми прибули на місце одразу зрозуміли – з форумом щось не те. Поблизу «Айвенго» на узбіччі дороги слухняно вишикувались студенти, чоловік 20 та радісно отримували по 150 гривень з чорного Рено-трафік, який після цього поїхав по наступну партію «учасників форуму». Найбільш кмітливі «студенти-експерти-бурштинщики», перевіряли купюри на «справжність». Потім з’явилась симпатична леді, яка немов отару, повела проплачену масовку в «Айвенго»“, – розповідає пан О.1_studenty-_1
Як повідомляє активіст в дворі комплексу, біля білого «Фіат-добло» на київських номерах крутилось кілька молодих людей, які снували то в конференц-зал то на вулицю до студентів: “Хто вони такі, довідатись  не вдалося, відомих «бурштинознавців» серед них не помітили. Скидалось на те, що саме вони й організували форум, але схожі були на звичайних виконавців“.
В конференц-залі, де мав відбутись захід, висів яскравий банер «Форум місцевих депутатів Рівненської та Житомирської областей». Проте ні в «Айвенго» ні поблизу ЖОДНОГО «місцевого депутата» ні з Рівненської ні, тим більше, з Житомирської області не було. Помітили активісти лише відому рівненську співачку Мирославу Толочик, та припускають – найняту, мабуть щоб учасникам форуму було веселіше.
Зазвичай атрибутом таких резонансних заходів повинна бути присутність представників мас-медіа. Бажано декількох. Яким заздалегідь розсилають прес-релізи і запрошення. Але їх також не було. Майже. На місці помітили тільки рівненського влас-кора ТРК «Україна» . “Знову запитання. Чому саме АХМЕТІВСЬКИЙ телеканал, і тільки він один отримав ЕКСКЛЮЗИВНЕ запрошення на форум?“, – каже пан О.
Цікавіше стало потім, коли патріоти намагались з’ясувати в студентів та пасажирів київського «Добло», що за дійство тут планується, чому воно таке втаємничене, а учасникам роздають гроші? Студенти почали виправдовуватись мовляв «нічого не знали, заплатили та й усе». Кияни також занепокоїлись сторонньою увагою та почали комусь телефоном доповідати, що «виникли проблеми». У чому проблеми, якщо на форум завітала місцева громадськість?
Коли хтось з активістів пожартував, «ЩО ЗА СЄПАРСЬКИЙ ПРОПЛАЧЕНИЙ ШАБАШ ТУТ ВІДБУВАЄТЬСЯ?», по обличчях організаторів раптом стало ясно, що ЖАРТ ПОПАВ В ТОЧКУ. Кияни почали помітно нервувати, метушитись, не хотіли відповідати на жодні запитання, явно почали готуватись до завершення непочатої конференції“, – розповідає активіст.
koval-chukІ тут на «форум» все-таки прибув депутат Рівненської обласної ради – представник «Радикальної партії Олега Ляшка», відомий експерт в «бурштинових» питаннях Володимир Ковальчук. Прибув один! От тобі й «форум депутатів» аж з двох областей.
На запитання представників громадськості, що тут відбувається, пан Ковальчук якось ніяковіло почав пояснювати типу «Подзвонили, запросили. Що, до чого, толком не пояснили. Сказали, що ніби про бурштин. І ось я тут».
Дивно. Екс-голова обласної ради, нібито поважна особа, а приїздить на перший-ліпший телефонний виклик. Дуже схоже на одну професію … Скажімо, на доставку піци“, – коментує пан О.
Тоді патріоти «наполегливо запропонували» студентам припинити цю клоунаду і покинути територію «Айвенго». Деяким особливо впертим – дохідливіше. Після цього, представники «молодого покоління» попрямували геть. Коли найнятої масовки не стало, радикал, кияни, співачка та журналіст також роз’їхались.studenty-jdut-_1
Очевидно, що тому хто стоїть за приїжджими організаторами, потрібна була виключно картинка, фон і бутафорні учасники для озвучення якогось заготовленого меседжу (звідси і єдиний представник ЗМІ), початок якого можна уявити так: «Депутати Рівненської і Житомирської областей виступають за …». За що? На перший погляд тематика форуму підказує – за вирішення проблеми нелегального видобутку бурштину, його легалізації. Можливо патріоти погарячкували, порахувавши організаторів за сепаратистів?forum_plakat
Однак, є декілька «але».
Про легалізацію бурштинового бізнесу говорять безліч політиків, громадських діячів, експертів. Говорять багато і давно. То для чого ж тоді ТАЄМНО влаштовувати це збіговисько найнятих акторів і PR-щиків?
Зіставивши обставини проведення «форуму» та недавні події, можна зробити кілька припущень.
Можливо відповідь у тому, що Рівненська обласна рада так і не прийняла звернення до Президента про так зв. «спеціальні угоди» між центральними органами влади і місцевими радами про розмежування повноважень. Угоди, які нічим не передбачені і є покривалом, під яким Медведчук, за вказівкою свого кума Путіна, підсовують нам тиху «федералізацію» знизу.
Обласні депутати, за підтримки патріотів, в цьому році двічі проявили політичну зрілість і не підтримати наполегливі «федералістські» ініціативи одного місцевого партійного боса, які робились для картинки пропагандистів країни-агресора.
(Примітка редакції – детальніше про це писали на місцевих та загальноукраїнських сайтах
http://charivne.info/rivne-news/20498-deputaty-ne-zakhotily-pryjmaty-separatystske-zvernennya-kucheruka  http://rivne-news.com.ua/-na-zlod-yu-shapka-gorit.html
http://tomat.rv.ua/orkestr-putina-lunaye-i-na-rivnenshhy-ni/
http://charivne.info/rivne-news/21933-khto-kucheruka-nazvav-federastom-
http://golosno.com.ua/politika/1473325396-kucheruku-postavili-diagnoz-federast.html
http://rivnepost.rv.ua/lenta_msgshow.php?id=70901
http://www.elekt.org.ua/nardep-lozoviy-nashkodiv-avtoritetu-yuliyi-timoshenko/ )
Якщо це дійсно так, то напевно доморощені наймити російських спецслужб змінили тактику. “Якщо не сесія облради, тоді нехай «форум місцевих депутатів», навіть з купленими акторами, виголосять те що потрібно. А правильне медійне супроводження буде забезпечене такими, як пан Миколайчук. Однак, на щастя ми швидко знайшли аргументи, щоб не допустити проплачений російськими кураторами театр“, підсумовує пан О.
А по завершенні нашої розмови робить невеличкий ліричний відступ:Спитайте пересічного українця, «що йому заважає жити?». Соціологічні опитування показують – більшість наших співгромадян вважають головною проблемою КОРУПЦІЮ. Однак, будьмо відвертими. Корупція це не якась напасть, яка вразила лише владну вертикаль. ЦЕ НАША З ВАМИ ПРОДАЖНІСТЬ І РАБСЬКА НАТУРА.
Якщо студент за 150 гривень з радістю стає маріонеткою в невідомих ляльководів з невідомими цілями, якщо журналіст за пару сотень баксів готовий поступитись принципами і писати що завгодно, якщо місцевий політик-початківець погоджується бути весільним генералом на проплаченому «форумі» – у нас не зникне ні корупція, ні зовнішні вороги. Бо саме цих студентів, журналістів і політиків ми САМІ зробимо (чи дамо їм стати) нашими вождями, а потім на них покладемо провину за СВОЮ нікчемність. На щастя, ознаки одужання суспільства є. І зрив «сєпарського шабашу» тому наочний приклад”.
Вікторія Малецька
2 884 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 2 =