— Як показує практика, це здебільшого жінки, дівчата, в яких є побоювання і зокрема небезпідставні, що їх можуть образити. Відповідно ми продумали програму із залученням спеціалістів, спецпризначенців, психологів. Певну кількість занять проводив я, аби підібрати прийоми, які були б доступними та корисними для цієї категорії людей.
Тому ми не припиняємо цей проект, а продовжуємо і робимо акцент на психологічній стійкості перед противником, який дивиться на вас із агресією. Як ми маємо поводитися в такій ситуації – ось головний вектор нашої роботи – навчитися адекватно сприймати ситуацію, яка склалася і прийняти єдине правильне рішення: іти на фізичний контакт, використовувати психологічні прийоми чи банально втекти від нападника. Все залежить від психологічної та фізичної підготовки.
— Що дає людині знання елементів рукопашного бою? Передусім, впевненість у собі, яку відчуває і кожен особисто, і його кривдник. І тому, коли ви в конфліктній ситуації, і є потреба у захисті ближнього, або ж і себе, впевненість у голосі у ваших діях дає нападнику зрозуміти, що він має справу із людиною, яка може адекватно йому протидіяти. І це працює. Люди як правило, на підсвідомому рівні це відразу розуміють, і це дає можливість призупинити агресію і виграти час для себе, або жертви і змінити ситуацію, взяти її під свій контроль. Якщо ви контролюєте ситуацію, ви можете прийняти правильне рішення і втілити його на ділі.
Головне пам’ятати, що будь яка протидія має бути адекватною. Якщо ти зупинив агресію, навіть словом, варто вивести конфлікт в іншу площину. Це можливо в тому випадку, якщо ти будеш впевненим у тому, що повністю володієш ситуацією. І навіть після припинення конфлікту, ти будеш впевнений що все під твоїм контролем. Перевищувати фізичну силу, і спричиняти кривднику тілесні ушкодження — це вже не самозахист. Наша мета захистити, але не перетворитися у насильника.
506 переглядів