Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко завершив навчатися у Наньянському технологічному університеті, що у Сингапурі.
До слова, цей навчальний заклад є 11 у рейтингу вищих навчальних закладів світу. 
У складі української делегації Ігор Тимошенко вивчав досвід азіатської країни в сфері державного управління, аби зрозуміти важливі джерела економічних успіхів Сингапуру.
«Складно порівнювати географічні та природні умови України й цієї далекої азійської країни. Ще складніше ставити в один ряд ментальні та расові особливості наших народів. Багато чого виглядає дивним і майже нездійсненним, проте авторами стрімкого стрибка цього азійського тигра стали звичайні сингапурці, які свого часу погодились на унікальний соціально-економічний експеримент, запропонований командою їхнього лідера Лі Куана Ю», – повідомив заступник голови Рівненської ОДА.
Підсумовуючи почуте та побачене, Ігор Тимошенко розповів про 7 складових формули економічного успіху Сингапуру.
Суспільна єдність.
Не мають значення раса та релігія, китайці, індуси та малайці – є передусім сингапурцями. Навіть у багатоквартирних будинках квотуєтьсякількість проживаючих у ньому представників різних рас, аби не створювати переваг одних над іншими.
Відсутність природних ресурсів, криза в економіці не є проблемами. Навпаки, включаються інші,недоступні для сприйняття у стабільний період розвитку мотивації та стимули, які відкривають нові можливості для економічного зростання.
Ключова сфера – освіта.
Країна з 5-ти мільйонним населенням та площею лише третини Рівненської області, має 2 університети у ТОП-15 світу. Сингапур у прямому сенсі «полює» на талановитих людей.
Формула: немає освіченого населення  немає висококваліфікованих працівників  немає економічного зростання. Бюджет галузі освіти за 50 років єдиний з усіх не скорочувався ніколи.
Нульова терпимість до корупції.
У цьому словосполученні не лише класичний «хабарник-чиновник», але й звичайний водій автобусу чи працівник комунальної служби. Запропонувавши будь-кому щось «порішати», ви покинете установу лише у загратованому транспортному засобі. До слова, понад 60 % корупційних правопорушень виявляються за повідомленнями громадян (сусіди, знайомі, родичі). Принцип – боротьба з наслідками не настільки ефективна, як боротьба із причинами корупції.
Ефективність у кожній сфері життя.
Панує так звана сингапурська меритократія, коли на всіх рівнях державного управління і бізнесу система шукає та відфільтровує успішних, здатних та ефективних управлінців та працівників. Для цього існують спеціальні програми. Цікаво – лікар за професією не має шансів очолити мінохорони здоров’я, а вчитель – міносвіти.
Безкоштовного немає нічого.
Нічого взагалі. Пенсія – це те, що ти накопичив за рахунок власних внесків упродовж свого трудового життя. Немає безкоштовної освіти, хоча дитина навчається у «державній школі», не існує понять виплата по безробіттю, пільга чи субсидія. Обов’язок держави – дати можливість для самореалізації кожному громадянину через оволодіння ним тими навичками і вміннями, які він згодом застосує на своєму робочому місці. Праця – це не лише право, але й обов’язок у певному розумінні.
Жорсткі закони та неминучість покарання.
Сингапурці самі сміються з того, що не знають, скільки у той чи інший момент камер відеоспостереженнядивляться, аби ти не перетнув дорогу у невстановленому місці або вирішив затягнутися цигаркою одразу з виходу з метро. Сума для оплати штрафу віднайде тебе у безконтактний спосіб (он-лайн) і буде великим щастям, якщо розмір штрафу на мінімальному рівні 500 доларів США. Але ось вам і ефективність – близький до нуля рівень злочинності за повної відсутності для неозброєного ока поліції на вулицях міста.
«Спробував окреслити лише найголовніші аспекти та надбання сінгапурського способу життя. Свідомо акцентував винятково на соціально-економічних речах, уникаючи політичної складової. На відміну від усього викладеного вище, політична традиція, сказати б пом’якше, має певні відмінності від європейської демократії. Разом тим, ефективність держави Сингапур доведена її місцем у світовій турнірній таблиці», – резюмував Ігор Тимошенко.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

319 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 + 18 =