img626 квітня о 14 год. у відділі мистецтв Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться презентація виставки декоративно-ужиткового мистецтва «Великодня писанка». Виставка організована за сприяння Управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації та Рівненського обласного центру народної творчості.
В експозиції представлені творчі роботи майстрів-писанкарів: Наталії Дребот, Вікторії Степанюк, Леоніда Гринбокого (керамічна писанка) з м. Рівного та майстрів-писанкарів і майстрів художньої вишивки з різних районів Рівненської області.
Мистецтво писанкарства – особливий засіб духовного спілкування. Витоки цього мистецтва сягають періоду культури Трипілля і пов’язані з язичницьким культом прославлення вічного закону життя і смерті, весняного пробудження. Писанка – це мініатюрний символ життя в якому криється таїна будови світу та руху небесних світил. Створюючи писанки, наші предки малювали знаки-символи та особливі магічні формули за допомогою яких зверталися до своїх богів. Протягом багатьох віків ці формули-заклинання майже не змінювалися. Таїнством писанкарства традиційно займалися виключно жінки. Правильно написана писанка вважалася універсальним талісманом, котрий захищав від вогню, блискавки, бездітності, неврожаю, хвороб. Розпис писанок супроводжувався особливими обрядами і зміни в орнаменті не допускалися, оскільки писанка втрачала свою магічну силу.
За вишуканістю і витонченістю виконання українські писанки не поступаються всесвітньовідомим шедеврам іранських, індійських, китайських та японських мініатюр, а Волинські і Поліські писанки завжди вважалися зразками вищого прояву художнього смаку. У цьому можна переконатися відвідавши нашу виставку.
Метою заходу є популяризація виробів майстрів народної творчості, глибше знайомство з творчістю писанкарів Рівненщини, а також розвиток і популяризація багатих народних традицій та звичаїв українців серед краян.
У заході візьмуть участь:
– Представники Управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації;
– Рівненський обласний центр народної творчості;
– Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека;
– майстри декоративно-ужиткового мистецтва;
Музичною окрасою заходу стане виступ фольклорного гурту «Горина» (кер. Людмила Вострікова)
Експозиція виставки «Великодня писанка» діятиме до 15 травня 2016 р. щоденно з 9.00 до 19.00, крім
п’ятниці.

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

Як підготувати рівнянок до літа знають у «GOLDEN LADY»

Роман Марчук розповів рівнянам про усі тонкощі мистецтва татуювання.

У Рівному для активістів пройде тренінг

У Рівному п’яному водію не вдалося утекти від патрульної поліції

У Рівному сп’янілий підліток побив у кафе двері

У Рівному хлопець перерізав собі вени на обох руках

Рівнян попереджають про кліщові бореліози

У Рівному в ночі поліція зробила контрольну закупку спиртного

5 фактів про освячення верби

Чергові ділянки незаконного видобутку бурштину виявила мала авіація прикордонників

1 146 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

девять + 18 =