На сьогоднішній прес-конференції, яка відбулася у залі засідань міськвиконкому, провідні спеціалісти-інфекціоністи прокоментували випадок захворювання на менінгіт, що стався у ДНЗ №50 міста Рівного та який інтенсивно обговорюється у соцмережах.
За словами завідуючої ДНЗ №50 Людмили Войтович, у четвер, другого листопада, вихователь на ранковій прогулянці помітила, що зазвичай активний хлопчик став млявим, та відвела його до медсестри. Медсестра зафіксувала легке почервоніння горла, температури не було, дитина почувалася трохи зимно. Дитину ізолювали, викликали маму, яка одразу звернулася до лікаря, що діагностував ГРВІ. Коли ж ввечері у дитини різко піднялася температура, батьки викликали швидку допомогу та дитину госпіталізували в інфекційне відділення. На даний момент група у ДНЗ функціонує у звичайному режимі, за дітками та персоналом, які були у тісному контакті з дитиною, ведеться спостереження, носіїв захворювання серед них не виявлено.
Як повідомив в.о.завідувача інфекційного відділення центральної міської лікарні Рівного Олег Степчин, дитина поступила до медичного закладу вчасно, зараз хлопчик у задовільному стані, проходить планове лікування.
Головне – не панікувати, не займатися самолікуванням та вчасно звернутися до спеціалістів, – наголошують лікарі.
Симптоми захворювання наступні: різкий підйом температури до 40 градусів, блювота, не згинається голова, може з’явитися висипка зірчастої форми, яка починається на ягодичках, а потім розповсюджується по всьому тілу. У такому випадку, час іде на хвилини, потрібно негайно звернутися за медичною допомогою.
Завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Рівненського обласного лабораторного центру Віктор Мороз розповів, що випадки захворюваності на менінгіт у Рівненській області фіксуються щороку. Так, за десять місяців цього року в області захворіло вісім осіб, це – діти до п’яти років. У Рівному ж у середньому фіксується один випадок щорічно. «Тобто, не потрібно панікувати, епідемії менінгіту у місті немає», – запевняє пан Віктор.
Тож, шановні батьки, не панікуйте, будьте уважні до своїх дітей та вчасно звертайтеся за медичною допомогою до спеціалістів!
Повідомляє відділ інформаційно-аналітичного забезпечення Рівненської міської ради
432 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 − чотирнадцять =