Новини по-рівненськи
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
Головна » Блоги » За ґрати без доказів злочину або що не так із законопроєктом 2513

За ґрати без доказів злочину або що не так із законопроєктом 2513

14-Лют-2020 / переглядів: 1 015

Нині в Україні з’явилася низка законопроєктів, які активного обговорюються у мережі та за її межами. Одні співають нововведенням хвалебні оди, інші нещадно критикують. Ймовірніше всього істина заховалася десь по середині, але витримати баланс вдається не завжди і не всім…

Все частіше на адресу законотворців звучать звинувачення у порушенні прав людини, свободи слова і т.д. Не оминула нещадна критика і законопроєкт №2513 більше відомий, як закон про злодіїв в законі. Усі кому «30+» одразу пригадали популярний у свій час телесеріал «Бандитський Петербург» і зачитані до дірок книги Євгенія Сухова. Тоді, буремні 90-ті створити ілюзію кримінального романтизму.

Перечитуючи законопроєкт складається враження, що 90-ті пройшли, а ілюзії лишилися… І можна було б навіть посміятися, але фахівці не поодиноко заявляють, цей закон не що інше, як зручний майданчик для зловживань, який йтиме в одну ногу із корупційною складовою.

Тож, які ж «підводні камені» має законопроєкт 2513?

Проєкт закону №2513 України “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою” розроблено з метою припинення діяльності злочинних спільнот, учасників таких спільнот, притягнення до кримінальної відповідальності “злодіїв у законі”, а також інших учасників злочинних спільнот та осіб, причетних до створення та функціонування злочинних спільнот.

Зокрема пропонується доповнити Кримінальний кодекс України новими статтями:

– статтею 255-1 «Створення злочинної спільноти і перебування особи в статусі “злодій у законі”», що передбачає встановлення кримінальної відповідальності за створення злочинної спільноти або керівництво такою спільнотою чи участь у ній, або участь у злочинах, вчинюваних такою спільнотою (частина перша) чи перебування особи в статусі «злодій у законі» (частина друга);

– статтею 255-2 «Звернення до “злодія в законі” чи іншого учасника злочинної спільноти», що передбачає встановлення кримінальної відповідальності за звернення до «злодія в законі» чи іншого учасника злочинної спільноти з проханням вчинити злочин та/або здійснити вплив у будь-якій формі на третіх осіб з метою прийняття ними рішень чи вчинення або невчинення ними дій;

Одним із ключових моментів, який винесений у площину обговорення – це кримінальне покарання людини, яка перебуває у статусі «злодій в законі».

Річ у тім, що на практиці правоохоронці не мають прямих доказів причетності до злочинної діяльності «авторитета». А закон фактично пропонує покарати людину за статус, а не за сам злочин. Тобто, щоб сісти за ґрати зовсім не обов’язково скоювати злочинних діянь…

У пояснювальній записці до проєкту, до прикладу наводять Грузію, яка у 2005 році прийняла поправки до кримінального кодексу. Нині там за відповідний статус діє кримінальна відповідальність. Однак, у Грузії на момент прийняття поправок на 3 мільйони населення було більше ніж 400 «злодіїв в законі» Що ж до України, то у нас «злодіїв у законі»…. аж 10. До слова у Грузії на цей закон зреагували масовими протестами, адже він супроводжувався численними порушеннями прав людини та навіть катуваннями.

Отож, заради десятка людей посадовці збираються ухвалити цілий закон!

Для переконливості додають – на територію України часто навідуються злодії із інших країн, а закон мовляв допоможе взяти ситуацію під контроль. Тобто, не потрібно удосконалювати роботу на кордоні, який «чудодійним» способом вдається перетнути іноземним «авторитетам», а конче необхідно боротися з ними прямо тут!

Під дію законопроєкту 2513 може підпасти буквально хто завгодно – в цьому переконана народна депутатка, партія “Голос” Олександра Устінова. У виданні “Українська правда” вона повідомляє: «Це – надзвичайні, надлишкові, небезпечні повноваження для Міністерства внутрішніх справ, яке вже котрий рік вперто ухиляється від належного розслідування нападів на громадських активістів. Тепер можна буде закривати роти вже всім навіть без доказів. Цей проєкт не повинен стати законом. Принаймні в такому розмитому, небезпечному вигляді». Детальніше про це можна прочитати ТУТ 

У цьому ж виданні своє занепокоєння висловив і адвокат, партнер юридичної компанії “Міллер” Масі Найєм: «Калькой для этого законопроекта был вовсе не грузинский вариант, а российский. 1 апреля 2019 года Путин подписал законопроект № 46-ФЗ, дополняющий российский УК новой статьей – “Занятие высшего положения в преступной иерархии” – и касающийся воров в законе. Мы опять идем по кремлевской лыжне – даже в уголовном праве. Я очень надеюсь, что у депутатов, в первую очередь из профильного комитета, хватит государственной мудрости и элементарного здравого смысла не пропускать законопроект в нынешнем виде»

Заради об’єктивності варто зазначити, що подібні думки, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський називає маніпулятивними, а побоювання викликані даним проєктом – безпідставними.

«На жаль, таке явище як “вори в законі” все ще існує в реаліях пострадянського простору, створюючи реальну загрозу стабільності окремих держав. Низка країн, таких як Грузія, Вірменія, Казахстан та Росія, вже вдалися до системних кроків з подолання цього ганебного явища, і відповідна категорія представників злочинного середовища змушена була залишити територію вказаних держав в пошуках спокійнішого життя», – повідомляє Денис Монастирський у виданні Українська правда.- «Навколо цього законопроєкту, у редакції до ІІ читання, почали ширитися чутки, що не відповідають дійсності та не ґрунтуються на знанні кримінального права та проблеми протидії оргзлочинності». Детальніше про аргументи на користь законопроєкта можна прочитати ТУТ

А тим часом, як повідомляє «Судово-юридична газета» Національна асоціація адвокатів України (НААУ) підготувала свої пропозиції та зауваження до законопроєкт про злодіїв в законі. В адвокатурі не на жарт занепокоєні пропонованими змінами. «В пояснювальній записці до проєкт Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою» говориться про нібито наявність обґрунтованої необхідності прийняття даного Закону, що не відповідає дійсності з наступних підстав», — зазначає Ганна Колесник, адвокат, голова комітету захисту прав людини НААУ. Про підстави читайте ТУТ

P.S. До слова, а як щодо злочинів, які вчиняються «під патронатом» силових структур? Це цілі злочинні угрупування, які захопили майже усі сфери і лишаються часто невловимими і непокараними. Чого вартує тільки бурштиновий бізнес на Рівненщині. Журналісти публікували викривальні матеріали, були навіть «зразково-показові» затримання та відкриття кримінальних проваджень та «віз і нині тут». Ось ці всі люди, як перебувають під «захистом» силовиків у силу певних чітко визначених понять ну аж ніяк не можуть і не будуть називатися «злодіями в законі», а відтак і не підпадатимуть під дію запропонованих поправок.

Віталій Марчук

Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.

Новини партнерів:
Читайте також:
18-Вер-2015Блоги

Кого піарить Хахльов футболістів чи фашистів…?

09-Лют-2018Блоги

«Коли у місті побудована мечеть, у мусульман вважається, що то місто захоплене…»

25-Січ-2017Блоги

Подвійне громадянство або перші кроки до сепаратизму

14-Чер-2017Блоги

Рівнянка: «Бути поганим – легше»

Останні новини

22-Кві-2021

Віталій Коваль: Центри безпеки мають діяти у кожній громаді Рівненщини

22-Кві-2021

Поліцейські розшукують 39-річного рівнянина

22-Кві-2021

Правоохоронці повідомили деталі затримання злочинної групи, яка розповсюджувала наркотики на території виправного центру

22-Кві-2021

У Рівному поліцейські оперативно встановили та затримали грабіжника з Одещини

22-Кві-2021

На Рівненщині обстежили житлові масиви поблизу лісів на протипожежну безпеку

Популярні новини

13-Кві-2021

На Сарненщині під час обшуків поліцейські вилучили понад 25 кілограмів бурштину, 10 мотопомп і зброю (ВІДЕО)

16-Кві-2021

На Рівненщині, під час відпочинку на озері, під колесами авто загинув чоловік

24-Бер-2021

На Рівненщині вчитель взяв учня за вухо та поставив у куток

16-Кві-2021

У Рівному чоловік вбив ножицями знайомого (ВІДЕО)

19-Кві-2021

На Сарненщині в річці Случ виявили тіло чоловіка

Ми в мережі

Новини по-рівненськи
Погода
Рівне

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua

Всі права захищені чинним законодавством України.
Повне або часткове використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань — гіперпосилання) на tomat.rv.ua
Редакція може не поділяти думку авторів. Адміністрація сайту залишає за собою можливість редагувати надані їй матеріали.
Блоги – це матеріали, які відображають винятково точку зору автора. Редакція не несе відповідальність за публікації блогерів.
Контакти сайту: Електронна адреса: [email protected] Тел: 098 37 98 993
© ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «НОВИНИ ПО-РІВНЕНСЬКИ» 2014-2020

Розробка сайту.