Дата 22 червня у нашій державі уже 16-ий рік поспіль відзначається як День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

Пам’ятну дату було встановлено згідно з Указом Президента України «Про День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні» від 17 листопада 2000 р. № 1245/2000.

Боротьба між нацистською Німеччиною та Радянським Союзом, що розпочалася 22 червня 1941 року, стала найтрагічнішим та найкривавішим етапом Другої світової війни. Це протиборство призвело до колосальних людських і матеріальних втрат, передусім для України. У подальших військових діях загинули десятки мільйонів людей. Тільки прямі людські втрати України, за різними оцінками, складають від 6 до понад 10 мільйонів.

У цей день пам’ятні заходи відбудуться в усіх районах і містах Рівненщини. До їх проведення долучаться керівники органів влади, ветерани, учасники АТО, громадськість.

22 червня у Рівному о 10 годині на Дубенському військовому меморіалі пройде мітинг-реквієм.

У цей же час, о 10.00, відбудеться хвилина мовчання.

Цього ж дня на будинках та спорудах органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій будуть приспущені державні прапори, вивішені із чорними стрічками. Також буде обмежено проведення розважальних заходів, внесено відповідні зміни до програм теле- та радіопередач місцевих телерадіоканалів.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

591 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × два =