Рівненські товари з кожним роком стають все більш затребуваними за кордоном, і що найголовніше – до ринків ЄС, які є стабільними, прогнозованими та платоспроможними.
Про це розповів голова Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко.
Так, три роки тому експорт з Рівненської області до країн ЄС складав близько третини. Наразі цей показник – більше 80%.
«Активний розвиток співпраці із Євросоюзом можливий за умови стабільності економіки. І саме Рівненщина це пропонує. Водночас продаж товарів з області до країн ЄС додає позитивного іміджу Україні. Тому ми завжди готові сприяти сумлінним підприємцям, які будуть старанно платити податки, створювати робочі місця та виплачувати заробітну плату», – зазначив голова Рівненської ОДА.
Разом з тим, як зазначив Олексій Муляренко, іноземні ринки більш вимогливі і тому місцевий бізнес, аби успішно конкурувати в ЄС, має знати європейські вимоги якості, безпеку продуктів і правила роботи. В першу чергу зростання експорту відбулось завдяки роботі середнього та малого бізнесу, який більш гнучкіший у плані переорієнтації на нові ринки збуту.
З 2014 року експорт до Фінляндії та Словаччини збільшився у 2,3 рази, Чехії, Румунії, Угорщини та Німеччини – майже у півтора, Польщі та Іспанії – зріс на 10 відсотків. Разом з тим, на 75 відсотків скоротилися поставки до Росії та на чверть – до Білорусі.
«Я дякую усім підприємцям, котрі у непростий для економіки країни час шукають можливості для розширення ринків збуту, впроваджують інновації та залучають інвестиції», – зазначив Олексій Муляренко.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Теґи:   
575 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

три × 2 =