У Рівному підсумували цьогорічну вступну кампанію під час засідання оперативного штабу при Рівненській ОДА.
Найменше користувались популярністю серед вступників 2016 року наступні спеціальності – “Технологія легкої промисловості (моделювання та конструювання промислових виробів)”, “Технологія виробництва та  переробки продукції тваринництва” та “Мисливське господарство”.
Щодо вищих навчальних закладів державної форми власності – то найбільше абітурієнти захотіли здобувати освіту в РДГУ (10 тис. 759 заяв), на другому місці – НУВГП (9 тис. 860 заяв), на третьому – НУ„Острозька академія” (5 тис. 301 заява).
Щодо приватних – то найбільшу кількість  заяв  подали вступники до ПВНЗ “Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка  С.Дем’янчука” (4370 заяв).
«Цьогорічна вступна кампанія пройшла злагоджено, без порушень. Вона дещо відрізнялась від попередніх років. Передусім, було затверджено новий перелік галузей підготовки і спеціальностей; заяви на вступ подавались за результатами ЗНО в електронній формі на освітню програму “бакалавр”; було відмінено норми “позаконкурсний вступ”, “цільовий прийом”; “адресність держзамовлення”», – зазначив начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський.
Загалом, у 2016 році до вищих навчальних закладів області різних форм власності на навчання за  освітньо-кваліфікаційним рівнем “молодший спеціаліст” та освітнім ступенем “бакалавр” вступили 9 тисяч 694 абітурієнтів, що на 21 % менше у порівнянні із минулим роком.
«Нам потрібно приваблювати випускника у рівненські виші,  закладам більше розповідати про можливості навчання там, аби діти  не покидали нашу область та країну», – зауважила заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук- Кривко.
Із загальної кількості зарахованих на навчання за вищезгаданими освітньо-кваліфікаційними рівнями  вступили:
за державним замовленням – 3 тисячі 987 абітурієнтів, що на 8,8 % менше у порівнянні із  минулим  роком   (4371  у 2015 р.);
у  порівнянні  із  минулим  роком  на  27,8 % зменшилася кількість зарахованих на контрактну форму і становила  5 тис. 707 осіб ( 7910 у 2015р.).
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
666 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × 2 =