20 травня поточного року члени Ради безпеки ООН більшістю голосів заблокували засідання з «мовного питання» в Україні, ініційованого Росією. Пропозицію Росії підтримали Китай, Південно-Африканська республіка, Домініканська республіка і Екваторіальна Гвінея. У той же час, США, Франція, Великобританія, Польща, Бельгія та Німеччина проголосували проти проведення засідання щодо обговорення прийнятого Верховною Радою закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», і ще чотири країни утримались.
Європейські країни та США голосували проти розгляду даного питання, пояснюючи це намаганнями Росії використати на свою користь розгляд мовного питання.
За словами постійного представника Німеччини при ООН Крістофа Хойзгена, ініціювання питання про українську мову саме в день інавгурації президента України мала певну мету. “Мета Росії – продовження своєї горезвісної політики залякування України», – сказав він. Постпред Франції при ООН Франсуа Делатр заявив, що зараз не час розглядати резолюцію. «Звичайно ж, це важливе питання, але ми не можемо проводити конструктивну дискусію з ініціативи однієї зі сторін», – сказав французький дипломат. У свою чергу, в.о. постійного представника США при ООН Джонатан Коен назвав запит на проведення зустрічі «спробою Росії відвернути увагу від демократичних процесів в Україні».
Крім цього, згідно повідомлення української місії в ООН від 22.05.19 у Twitter, «Єльченко надіслав голові Ради безпеки лист щодо закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та аргументацію про те, чому цей закон не відноситься до порядку денного Радбезу ООН. Лист буде опублікований в ООН як офіційний документ Ради безпеки».
За словами постійного представника України В.Єльченка ініціювання розгляду даного питання з боку Москви є ніщо інше як чергова спроба Москви маніпулювати Мінськими домовленостями та спроба відволікти увагу від російської агресії проти України. Їх ціль надати підґрунтя російській делегації для розповсюдження пропаганди відносно «утисків» російськомовного населення в Україні. Українським дипломатом також зауважено, що «Це внутрішні справи України і тому Радбез ООН, до функції якого входить підтримка міжнародного миру та безпеки, не повинний розглядати питання функціонування державної мови в Україні».
Іншими словами «якщо РФ хоче, щоб в Україні перестали розмовляти УКРАЇНСЬКОЮ, то Росії необхідно припинити використання російської мови».
Ініціювання РФ розгляду міжнародними інстанціями питань щодо внутрішньої політики України є ще одним проявом гібридної війни, тому чим менший буде спротив та відсіч таким загрозам, тим швидше «запорєбрік» буде тут знову панувати.
Юрій Остапчук
268 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

три × 3 =

НОВИНИ