Відповідь на це питання надіслала на адресу обласної ради Державна міграційна служба. Реагуючи на численні скарги громадян області голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов ініціював звернення до Генеральної прокуратури України щодо стягнення завищеної вартості виготовлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, яке було підтримане депутатами облради на сесії 20 червня 2014 року.

Державна міграційна служба України за дорученням Генеральної прокуратури розглянула звернення рівненських обласних обранців та надала відповідну інформацію.

Тож надаємо короткий зміст отриманої відповіді.

Кабінету Міністрів України доручено підготувати та подати до Верховної Ради України проекти законів про перелік адміністративних послуг та плату (адміністративний збір) за їх надання, включення до Податкового кодексу України положень стосовно державного мита, інших обов’язкових платежів.

Водночас до набрання чинності законом, що визначає перелік адміністративних послуг та розміри плати за їх надання (адміністративний збір), плата за надання адміністративних послуг сплачується у порядку і розмірах, встановлених законодавством.

На сьогодні плата за оформлення та видачу паспорта громадянина України стягується на підставі таких нормативно-правових актів:

– Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» ставка держмита за видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон становить 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн.), за оформлення в терміновому порядку (10 робочих днів) ставка держмита збільшується на 100% (340 грн.), які перераховуються до державного бюджету.

– Постановою Кабінету Міністрів України від 04 червня 2007 року № 795 затверджено Перелік платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби, і розмір плати за їх надання, згідно з яким за надання послуг з оформлення та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон стягується плата в сумі 87,15 грн., за оформлення в терміновому порядку (10 робочих днів) вартість плати збільшується на 100% (174,30 грн.), які перераховуються до загального фонду державного бюджету. Згідно з приміткою до зазначеного Переліку розмір плати за надання послуг наведено без урахування податку на додану вартість та вартості бланків і номерних знаків.

– Згідно з пунктом 4 Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1098, у разі надання послуги, яка передбачає видачу бланка, розмір плати за її надання визначається з урахуванням витрат, пов’язаних з придбанням відповідної продукції, у тому числі вартості персоналізації (вартість бланка становить 82,80 грн., які перераховуються до ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів»; вартість персоналізації становить 37,20 грн., які перераховуються до ДП «Державний центр персоналізації документів»).

– Законом України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» за загальним фондом не передбачено видатки на придбання бланкової продукції (паспорт громадянина України для виїзду за кордон) та послуг з її персоналізації.

Зазначені вище видатки передбачені за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету, джерелом формування якого є надходження коштів, які відшкодовуються населенням за бланкову продукцію, а також за послуги з її персоналізації.

Отже, враховуючи те, що постанови Кабінету Міністрів України від 04 червня 2007 року № 795 та від 26 жовтня 2011 року № 1098 є чинними, ДМС України та її територіальні органи зобов’язані забезпечувати їх виконання.

 На сьогодні з метою взаємоузгодження норм чинного законодавства з питань щодо оплати послуг з оформлення та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон ДМС України, розроблено та направлено на погодження до інших центральних органів виконавчої влади проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 10 Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення».

Про це повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради

Теґи:
723 переглядів

Один комментар на “Чому закордонний паспорт коштує більше 170 гривень?

  • 19-Сер-2014 о 16:10

    Нагла відповідь трохи. А чому вони не згадали постанову Верховного Суду України ?

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − 13 =

НОВИНИ