З метою визначення стану забруднення атмосферного повітря спеціалістами ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» протягом 2018 року проведено дослідження більше 3-х тисяч проб атмосферного повітря, перевищення граничнодопустимих концентрацій забруднюючих речовин виявлено у 50 пробах (1,6%).
Найбільше випадків забруднення повітря за вмістом діоксиду азоту, сірчистого ангідриду, фенолу та формальдегіду було у містах Рівне, Костопіль та Сарни.
Найчастіше забруднене атмосферне повітря у місті Рівне фіксувалось по вулицях Соборна, Новодвірська, Млинівська та на перехресті вулиць Ст.Бандери-Чорновола.
Так у 12 пробах з 96 досліджених в обласному центрі виявлено перевищення ГДК хімічних речовин, серед них: сірчистий ангідрид (перевищення в межах 1,8 – 2,2 ГДК), фенол (концентрації 1,1 – 1,6 ГДК), діоксиду азоту (концентрації 1,1 – 2,3 ГДК), формальдегід (1,1 ГДК).
У місті Костопіль в 11 пробах повітря виявлено перевищення граничнодопустимих концентрацій формальдегіду (концентрації в межах 1,6 – 4,3 ГДК), сірчистого ангідриду ( 2,2 – 5,1 ГДК), діоксиду азоту (1,6 – 2,1 ГДК).
У місті Сарни перевищення забруднень виявлялось за вмістом діоксиду азоту (1,3 ГДК).
Детальніша інформація про забруднення повітря області розміщена на інтерактивній карті, на сайті установи: https://sesrivne.gov.ua/interactive_map/air
Повідомляє Рівненський обласний лабораторний центр
229 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × один =