парфуми

лісДепутати Сарненської районної ради звернулися до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з проханням внести зміни до «Санітарних правил в лісах України», а також до Закону України «Про тваринний світ».
На думку депутатів, діючі норми законодавчих актів не дають можливості працівникам лісового господарства оперативно боротися з масовим всиханням соснових насаджень, яке нині носить глобальний характер. Відтак депутати районної ради просять внести зміни до нормативних актів, зокрема доповнити частину 10 пункту 5 «Санітарних правил в лісах України» після слів «… забороняється проведення суцільних санітарних рубок» виразом  « …окрім діючих осередків шкідників», внести зміни в частину першу пункту 27 «Санітарних правил в лісах України», замінивши вираз «…нижче 0,1»  виразом  «…нижче 0,5 в пристигаючих, стиглих та перестійних  і нижче  0,4 — інших». А також доповнити частину 5 статті 39 Закону України «Про тваринний світ» після слів «…на транспортних засобах)» виразом  «у спеціально відведених відтворюючих ділянках».
На жаль, на сьогодні через високі температури і порушенням водного балансу соснові насадження втрачають біологічну стійкість, а відтак стають більш уразливими до шкідників і хвороб. На думку науковців, єдиним дієвим методом боротьби з поширенням агресивних асоціацій шкідників і хвороб є проведення суцільних та вибіркових санітарних рубань, спрямованих на оперативне видалення осередків ураження та подальше відновлення зрубів більш стійкими деревостанами.
Повідомляє Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарствареклама реклама
686 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 + 9 =