парфуми

Ще нашi предки боролися з грипом та застудами, вживаючи малину, а сьогоднi гарячий чай з малиною є одним з найперших та найдiєвiших шляхiв подолання вiрусних хвороб.
Як краще запастися малиною на грипозний осiнньо-зимово-веснiний перiод, розповiдає Василь Дем’янюк, лiкар-фiтотерапевт.
— У чому сила малини?
— Це прекрасний потогiнний та жарознижувальний засiб, тому малиновае варення таке помiчне при перших ознаках застуди чи грипу. Вже з перших ковткiв стає легше, знижується температура тiла (адже у малинi є салiцилова кислота), зникає закладення носу, покращується загальне самопочуття.
До того ж, у малинi є рослиннi антибiотики, що протидiють багатьом збудникам хвороб. Тому малину добре вживати при ангiнах, бронхiтах, пневмонiях. Ще ця ягода необхiдна при анемiях, адже мiстить залiзо. А завдяки наявностi мiдi та фолiєвої кислоти є дуже корисною для жiнок.
Крiм того, велика кiлькiсть цинку покращує засвоєння вiтамiну А, який вiдповiдає за гостроту зору та зрiст. Тому дiтям треба давати малину i влiтку, i взимку. А для  людей похилого вiку малина корисна наянвiстю флавонiдiв, що змiцнюють судини та нормалiзують роботу серця.
Як i будь-яка ягода, вона мiстить пектини — речовини, якi виводять з органiзму шлаки, солi важких металiв, та антиоксиданти, якi нейтралiзують вiльнi радикали.
— Чи може малина викликати алергiю?
— Як i будь-яка червона ягода — так. Тому треба обережно вводити її малим дiтям, а жiнкам, що годують грудьми, варто починати вживати малину буквально з кiлькох ягiдок. Через вмiст деяких речовин не рекомендую їсти малину людям з хворими суглобами та нирками, а тi, хто має проблеми зi шлунком та кишкiвником, повиннi пам’ятати про подразнювальний ефект, який мають дрiбнi зернятка малини. А загалом, двi склянки малини на день забезпечить органiзм вiтамiнами та мiкроелементами. Тому, доки сезон, ласуйте на здоров’я.
— Як краще заготовити цю ягоду?
— Найкращий спосiб — так зване сире варення. Свiжi ягоди пересипаються цукром у спiввiдношеннi 1 до 2 та перетираються (а можна залишити й у цiлому виглядi). Тодi у малинi будуть збереженi усi цiлющi властивостi.
Джерело: Добрий лікарреклама реклама
Теґи:   
1 827 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

дванадцять + девять =

НОВИНИ