Цьогоріч на Рівненщині двом особам встановлено статус постраждалих від торгівлі людьми – в Гощанському та Острозькому районах. Ще три справи знаходяться на розгляді, з них один пакет документів вже направлено у Мінсоцполітики.

Про це повідомив заступник голови ОДА Олександр Савчук на «круглому столі» з питань надання допомоги таким людям. Посадовець переконаний, що потрібно докласти максимум зусиль, аби повернути цих людей до нормального життя, і ця допомога має бути ефективною.

Відтак, аби обговорити складнощі, які виникають при встановленні статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, процесі її реабілітації, а також співпрацю фахівців обласних служб, з візитом Рівненщину відвідала моніторингова місія. До її складу увійшли координатор проектів ОБСЄ в Україні Олександр Кириленко, представники Міністерств соціальної політики, освіти і науки, охорони здоров’я, внутрішніх справ, прикордонної служби, Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла-Страда-Україна» та представництва Міжнародної організації з міграції в Україні.

Координатор проектів ОБСЄ в Україні Олександр Кириленко висловив свої сподівання на належне впровадження Проекту «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні» на регіональному рівні.

Представниця Мінсоцполітики Олена Фаримець повідомила, що після відвідування України, Європейська комісія надала ряд рекомендацій щодо поліпшення роботи у сфері протидії торгівлі людьми. «Міжнародні експерти стверджують, що потрібно посилити процес ідентифікації потерпілих осіб, взаємодію соціальних служб, просвітницьку діяльність, а також навчання спеціалістів, котрі працюватимуть з такими людьми, – зауважила Олена Фаримець. – Це є одним з ключових напрямків міжнародних зобов’язань, котрі взяла на себе країна, що впливає, зокрема, і на надання безвізового режиму».

Фахівці соціальних служб наголосили на проблемних питаннях, які постають в процесі реабілітації осіб, постраждалих від торгівлі людьми. Зокрема, у наданні безоплатної правової, медичної, психологічної допомоги. «Якщо послуги лікарів надаються безкоштовно, то у питанні забезпечення ліками виникає проблема, – розповіла керівник Гощанського територіального центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді. – А ще надання правової допомоги – в законодавстві не згадується безкоштовне надання такої допомоги для людей, котрі мають цей статус».

Нагадаємо, Рівненська ОДА спільно із ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» уклали Меморандум про партнерство і співробітництво у сфері протидії торгівлі людьми. Така співпраця передбачає об’єднання зусиль влади та громадськості із виявлення осіб, що постраждали від торгівлі людьми, та надання їм якісної правової й реабілітаційної допомоги.

Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

Рятувальники з усієї України підвищують свою кваліфікацію у Рівному

У Рівному відкрили виставку вишиванок

На Рівненщині ОСББ ремонтують багатоповерхівки за європейські гроші

Дорожники Рівненщини на 96% готові до зими

До віртуальної галереї надійшло півсотні «революційних» фото від мешканців Рівненщини

До віртуальної галереї надійшло півсотні «революційних» фото від мешканців Рівненщини

Учасникам АТО з Рівненщини пропонують безкоштовне навчання у столичному ВУЗі

НА РІВНЕНЩИНІ ЗАТРИМАЛИ ЧОЛОВІКА ІЗ АВТОМАТОМ ТА ВИЯВИЛИ 14 БУРШТИНОКОПАЧІВ

 За неякісну дорожню розмітку у Рівному – Клеванську фірму чекатиме суд

tomat_green-01

819 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

пять × чотири =

НОВИНИ