У наданні надр відмовити – рекомендує профільна постійна комісії облради з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, яка на сьогоднішньому засіданні розглянула подання семи суб’єктів підприємницької діяльності щодо погодження надання надр у користування з метою дослідно-промислової розробки бурштину у північних районах Рівненщини.

DSC_0399

До обласної ради надійшло подання семи підприємницьких структур щодо погодження надання надр у користування з метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки бурштину ділянок у Дубровицькому, Сарненському, Володимирецькому та Рокитнівському районах області. Загальна площа, на якій планували видобувати бурштин складає майже 12 тисяч гектарів. Напередодні засідання одне подання було відкликано на доопрацювання.

Відповідно до Порядку надання спецдозволів на користування надрами, який затверджений Кабінетом Міністрів України, обласна рада повинна у місячний термін з дня надходження документів, розглянути їх та визначитись. Якщо термін розгляду не буде дотримано, то вважатиметься, що обласна рада автоматично надала відповідне погодження.

Саме тому голова обласної ради Олександр Корнійчук скликав позачергову сесію, а профільна постійна комісія попередньо розглянула подані документи.

На засідання профільної постійної комісії, незважаючи на запрошення, ніхто з представників товариств-прохачів не з’явився.

Як відмітив голова постійної комісії Володимир Валявка, статутний капітал товариств, які хочуть видобувати бурштин незначний, п’ять з них заключили договір оренди на одну бурову установку, якою володіє одне і те ж підприємство-орендодавець.

Присутні на засіданні голови районних рад Володимирецького району Василь Ковенько та Сарненського – Руслан Серпенінов зазначили, що  їм невідомі ці товариства. Жодне з них не заключало інвестиційний договір, повністю відсутня соціальна складова, а надання їм надр у користування лише погіршить і так напружену ситуацію на Поліссі.

DSC_0402

Тому постійна комісія рекомендує  голові обласної ради внести на розгляд пленарного засідання сесії обласної ради проект рішення, яким відмовити в погодженні спеціальних дозволів суб’єктам підприємницької діяльності на користування надрами з метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки бурштину вказаних ділянок з наступних підстав:

– відповідні проекти рішень не оприлюднені відповідно до вимог частини 3 статті 2.18. глави V РегламентуРівненської обласної ради сьомого скликання та частини 3 статті 15 «Про доступ до публічної інформації»;

– вищезазначені питання про погодження надання надр у користування та відповідні проекти рішення попередньо не розглянуті та не вивчені постійними комісіями обласної ради згідно з вимогами статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»;

— з метою достовірності визначення належності ділянок надр до територій та об’єктів природно-заповідного фонду необхідно зазначати землевласників та землекористувачів, а у лісових масивах із зазначенням назви лісгоспу, кварталу, виділу лісництва;

—  відсутні чіткі копії ситуаційних планів та оглядових карт;

—  відсутній інвестиційний проект з інвестиційними зобов’язаннями стосовно розробки зазначеної ділянки надр погоджений відповідною районною державною адміністрацією, міськвиконкомом.

Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

Як підготувати рівнянок до літа знають у «GOLDEN LADY»

Роман Марчук розповів рівнянам про усі тонкощі мистецтва татуювання.

На продаж у Рівне старателі везли понад п’ять кілограм бурштину

Боєць, який став інвалідом під час АТО, отримає квартиру

Граната зірвалася у подвір’ї на Рівненщині

“ІНШОГО ВИХОДУ НЕМАЄ, ЯК ВРЕГУЛЮВАННЯ ПИТАННЯ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ БУРШТИНУ НА ЗАКОНОДАВЧОМУ РІВНІ”

У Рівному студенти організували мітинг на підтримку Надії Савченко

Відпочинком на Рівненщині зацікавилися туристичні компанії з півдня і сходу України

Завтра на Рівненщині хмарно з проясненнями

«Время и Стекло» виступатиме для рівнян

На Рівненщині рятувальники ліквідовали 3 загорання сухої трави

Теґи:
539 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 + сімнадцять =

НОВИНИ