Бугринськата Бабинські об’єднані громади поділилися секретами господарювання з представниками органів самоврядування Рівненщини та Тернопільщини
Делегації завітали у громади в рамках навчального візиту «Маршрути успіху» в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. 
Голови громад зосередили свою увагу на темі «Використання державної субвенції на розвиток інфраструктури в маленьких ОТГ».
Голова Бугринської ОТГ Сергій Пилипчук розповів, що вже вдалося зробити за два роки. Створили власне комунальне підприємство, а це 8 робочих місць. Нині підприємство вже почало саме на себе заробляти. За кошти субвенції для підприємства придбали трактор та інше обладнання.
Показали енергозберігаючі технології – заміна котлів на твердопаливні у закладах освіти. Гості побачили як комунальне підприємство заготовляє щепу завдяки дробилці. У школі села Вільгір закінчують перекриття даху.  Поруч триває ремонт будинку культури, де облаштовують ще й спортивну залу з обігрівом.
Усі ці зміни, каже голова Сергій Пилипчук, вдалося реалізувати тільки завдяки тому, що повірили у реформи децентралізації. Нині бюджет громади складає майже 6 млн. грн.
У Бабинській громаді також пишаються своїми здобутками.
Бюджет вже цьогоріч складає понад 5 млн.грн., розповів голова громади Олег Гречич. Тут вже зробили вуличне освітлення, ремонтують ФАПи, дороги. У наступному році планують розпочати ремонт клубу, аби розвивати позашкільну освіту. 
Особливо пишаються змінами у школі села Бабин. Там замінили  вікна на енергозберігаючі, частково замінили двері у класах, придбали нові дошки, комп’ютери, дидактичні матеріали, швейні машинки та сучасні мікроскопи.  Новий шкільний автобус вже запланували на 2018 рік.
Як повідомляє Офіс реформ проекту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ, гості  з Рівненщини і Тернопільщини високо оцінили роботу керівників громад та діяльність колективу. Кажуть, такі візити завжди дають можливість на власні очі побачити, чим живе громада, які виклики мали на початку своєї діяльності.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Теґи:
330 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 − тринадцять =