23 серпня, вперше у Рівному, Леся Горліс-Горська презентувала книги свого батька – Юрія Горсліс-Горського. Поетесу та доньку відомого письменника до обласного центру запросила Рівненська письменницька організація.
 «Чому я приїхала цього разу? Бо я живу в Америці і вже думала, що ніколи не приїду, але я прочитала Горського поезію і вона мені так сподобалась, що я вирішила її видати. Це головна книжка на презентації», – каже Леся Горліс-Горська.
До слова, презентований збірник «Тюремної поезії» був виданий вперше. Вірші надруковані на українській та англійській мовах.
Утім презентація поезії не єдина мета візиту доньки відомого письменника.  У 2010 роках в Україні було видано роман Юрія Горліс-Горського «Холодний Яр», Леся Юріївна переконує – цей твір не автентичний.
«Моя мама була невдоволена. І я теж. Тоді я знайшла твір в оригіналі і почала видавати», – розповідає поетеса Леся Горліс-Горська.
Оригінал твору вдалося віднайти у Львівських архівах і бібліотеці рідкісних видань.
«Це зовсім фальшива книга. Я показую усім ці зміни. Ось зовсім інше. Не можна так робити,  тому я тут», – пояснює донька Юрія Горліс-Горського.
Окрім того Леся Юріївна презентувала книги батька –  «Отаман Хмара» (1934), «Ave Dictator» (1941), а також власні книги – «Козак із зірок», збірник поезій.
Для Лесі Горліс-Горської Рівне не просто чергове місто у якому проходить захід, адже її мама була рівнянкою. Галина Талащук (мама) познайомилася з Юрієм Горліс-Горським саме у Рівному.
Леся Юріївна зазначає, що нажаль з родини на Рівненщині нікого в живих не залишилося.
Популяризувати творчість батька в Україні Леся Юріївна почала ще з 2012 року, нині планує це робити і у США.
Довідково: Лариса Лісовська-Янг є єдиною донькою Юрія Городянина-Лісовського (літературне псевдо Юрій Горліс-Горський, військове – осавул Залізняк), автора історико-документального роману «Холодний Яр», який став культовою книгою для мільйонів українців.
Загинув Юрій Горліс-Горський у 1946 році у таборі для переміщених осіб німецького містечка Новий Ульм. Новонародженій донечці Юрія та Галини було тоді лише два дні. Леся Юріївна, що наразі мешкає у Лос-Анджелесі (Сполучені Штати Америки) присвятила себе збереженню й популяризації творчої спадщини свого батька.
Вікторія Малецька
512 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

три + 7 =