З об’єднанням Малолюбашанської громади – там одразу почалися суттєві зміни. У людей, ще до утворення ОТГ, були побоювання щодо майбутнього, але їх змінили радість і дивування.  Громада одразу взяла курс на те, щоб найближчим часом  їх чисельність була збільшена, а для цього потрібно створити комфортні та сприятливі умови –розповів голова громади Віктор Талащук під час прес-туру для журналістів, який організувало Рівненське РВ АМУ в рамках реалізації проекту ПУЛЬС.
Дошкілля. Тож громада взялася вдосконалювати та розвивати усю наявну мережу дошкільних, освітніх та позашкільних закладів.  З’ясували що місць у садочках по селах громади усім не вистачає. Тому у селі Мирне відшукали можливість та ресурси і відкрили додаткову третю групу, тепер дитсадок відвідують 75 дітей.  На освоєння субвенції розвитку подали будівництво дошкільного закладу у с. Борщівка.  Це приміщення почали будувати ще у 2016 році, нині  отримали дофінансування і роботи планують завершити вже цьогоріч. Тут тривають опоряджувальні роботи всередині приміщення. За новими вимогами облаштували і пандус, опалення буде також економним, підвели до садочку водопровідні мережі. Малюків тут вже очікують у новому 2019 році. У планах громади добудувати садочок у с. Берестовець, і тоді питання з місцями у дошкільних закладах буде закрите.
Особлива гордість громади садочок «Вишиванка» у селі Мала Любаша.  Він зовсім невеличкий, тут всього дві групи на 50 малюків, але про дітей тут турбуються. Дітки тут мають власний повноцінний басейн, і вчаться у ньому плавати. Нещодавно навколо садочку оновили огорожу, до приміщення поклали новий асфальт, а на подвір’ї  встановили нові ігрові майданчики.
Освіта. У своїй власності МалолюбашанськаОТГ має 7 шкіл з них 2 ліцеї, 3 гімназії, 2 початкові школи, один із закладів має статус опорного закладу. Аби дітям було комфортно добиратися на навчання у громаді є  3 шкільні автобуси. Два з них у Мащанській школі – один з них придбали цього року на умовах співфінансування. Автобуси  роблять рейси до віддалених сіл у різні сторони. У Машанській школі навчається 268 дітей, 127 довозять з інших сіл.  У школі є все необхідне для навчання, функціонують перші класи НУШ. Директор школи Оксана Сиротинська розповіла яких змін  ще потребує школа і над чим нині працюють. Це заміна покрівлі школи, заміна проводки, та освітлення спортивної зали.
627 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

три × три =

НОВИНИ