Попри численні роз’яснення населенню про заборону вирощування снодійного маку та конопель деякі громадяни продовжують щороку сіяти, як вони стверджують, по кілька стеблин на освячення та здобні пундики.

11 липня відразу у двох селах Острожці та Великій Городниці правоохоронці виявили та вилучили більше 2 000 рослин маку. Вони росли на присадибних ділянках у господарствах та були доступні для спостереження усім охочим, адже добре проглядалися із польової дороги.

Наступного дня дільничні інспектори аналогічний «врожай» задокументували у Ставрові. Земельна ділянка, на якій поміж буряків дозрівав мак, належить місцевому подружжю та розташована за селом. На ній міліціонери нарахували майже 1 700 макових стеблин.

– За кожним з цих фактів відкрито кримінальні провадження за частиною 2 статті 310 Кримінального кодексу України (незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель у кількості 500 і більше рослин), – узагальнив тимчасово виконуючий обов’язки начальника Млинівської міліції Сергій Волков. – Рослини направлено на дослідження, проводяться заплановані слідчі дії.

У санкції кваліфікованої статті передбачено покарання у вигляді ув’язнення на строк від 3 до 7 років.

Про це повідомляє СЗГ УМВС України в Рівненській області

548 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × 1 =

НОВИНИ