Новина, що у Рівному загинув жираф швидко розійшлася Рівненщиною та зрештою вийшла і за її межі.  11-річна тварина належить найбільшому цирку України «Кобзов».
«При проведенні розтину виявлено тромбоз легеневої артерії – це тромб затрамбував легеневу артерію. Не повністю, але наполовину просвіту була затрамбована, серце працювало в посиленому режимі і стінка правого шлуночка розтягнулася, почалося виділення оксидату. І серце якби задушилось цією рідиною», – розповідає лікар-епізіотолог Рівненської міської лікарні ветеринарної медицини Михайло Дзьолось.
Тіло жирафа транспортували для утилізації на ветсанзавод.
Рівняни та зоозахисники зреагували на цю новину гострою критикою – тваринам у цирку не місце.
Утім не дивлячись на підтвердження смерті тварини зі сторони ветеринарів міста, адміністрація цирку до останнього не хотіла визнавати, що жирафа загинула. Ще вчора у цирку стверджували, що тварину перевезли через похолодання до Києва, казали навіть, що тварина не виступатиме бо її відправляють у рідну країну. А вже сьогодні на офіційному сайті цирку «Кобзов» з’явилась офіційна заява від Михайла Кобзова:
Під час гастролей в місті Рівне до нас в колектив увірвалася велика біда, несподівано для нас помер наш улюбленець – жирафа Джордан.
Згідно діагнозу українських ветеринарів причиною смерті жирафи став тромбоз легеневої артерії, через що сталася зупинка серця. Це одна з найчастіших причин смерті серед жираф у світі.
Всі необхідні біоматеріали ми передали на експертизу в Італію, яка повинна підтвердити причину смерті Джордана.
Жираф приїхав на гастролі з Італії з цирковою династією Тогні, яка займається цирковим мистецтвом протягом 178 років.
Дресирувальники мають всі необхідні сертифікати і ветеринарні документи на всіх тварин. Всі норми по утриманню тварини було дотримано, жирафа знаходилася в комфортних умовах і забезпечувалася необхідним раціоном згідно вказівок EAZA по утриманню жираф.
Жирафі Джордану на момент смерті було 11 років. У природі середня тривалість життя становить 6 років, в зоопарку жирафи доживають до 25 років, якщо звичайно у них не виникне така хвороба як у нашого Джордана.
Повідомити про цю важку для нас новину на наших офіційних порталах, ми не змогли, оскільки виявилося, що всі наші соціальні мережі зламані і заблоковані для нас, також ми чекаємо від італійської сторони підтвердження діагнозу Джордана.
Люди теж раптово вмирають, так і наш Джордан раптово помер. Наш колектив цирку «Кобзов» і наші колеги з Італії зазнали великої втрати, і ми просимо зоозахисників не піаритися на такій великій для нас трагедії.
Це вже друга трагедія в нашому колективі і з якоїсь причини знову за кілька днів до мітингу зоозахисників.
Наші опоненти постійно використовують в піар-кампаніях будь-які нещасні випадки в цирку. При цьому дуже багато тварин в Україні дійсно потребують захисту.
Ще кілька років тому ми оголосили про поступову відмову від тварин в цирку. І здійснили це в одній програмі, яку випустили на початку цього року.
У двох програмах у нас залишилися тварини, оскільки контракт був укладений на тривалий час і ми не можемо їх просто кинути і залишити без утримання.
У програмі «Цирк Рекордів», з якою ми починаємо гастролі в Києві, тварин немає. Є акробати, клоуни, мотоциклісти, учасники рекордів Гіннеса і переможці багатьох фестивалів, зокрема найбільш значущого в цирковій сфері – фестивалю в Монте-Карло.
Ми готові до змін і в цьому році першими показали приклад для всіх цирків України та Європи!
Всім щасливого життя і нехай ваші близькі не потрапляють в якісь нещасні випадки і залишаються здоровими.
фото:kobzov.ua
Надія Литвинюк

 

1 236 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + 3 =

НОВИНИ