27 грудня 2017 року на території Свято-Варваринського монастиря та Дубенського хоспісу, що у м. Дубно, відбулась історична подія. Сьогодні духовенством УПЦ КП, на чолі із архієпископом Рівненським і Острозьким Іларіоном, було перезахоронено рештки членів ордену кармеліток та благодійників монастиря.
У церемонії взяли участь о. Гжегож Оважани – настоятель і о. Марцін Цєсєльскі – вікарій, священики парафії св. Йоана Непомука в Дубно (Волин -Україна), представники районної та міської влади, Дубенського історико-культурного заповідника.
Відомо, що монастир кармеліток у Дубні було засновано в другій половині XVIIст. за сприяння княгині Теофілії Любомирської та Анастасії Чернецької. В 1741 р. за підтримки князя Павла Сангушка було закінчено будівництво мурованого костелу св. Йосифа, а в наступні зведено мурований монастир. Після ліквідації в 1782 р. Львівського монастиря кармеліток, черницям дозволили перейти у Дубенський монастир. На 1816 р. Дубенська община нараховувала 14 черниць і 13 послушниць. При монастирі мешкав ксьондз. В 1890 р. монастир було передано у православне відомство, яке досить швидко перебудувало монастир за канонами православної архітектури, влаштувавши тут церкву св. Іова. На той час монастир налічував 7 черниць, які були переведені у Сандомир. В 1920 р. монастир знову повернули католицькій церкві, чоловічому ордену кармелітів, а незабаром він відійшов сестрам Провидіння, які відкрили при монастирі школу для дівчат. В часи німецької окупації тут розташовувався німецький шпиталь. З 1952 р. у приміщені монастиря влаштовано онкодиспансер, а з 2011 р. – хоспіс.
Повідомляє Дубенська РДА

901 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 + 18 =