Людмила з Дубно через Всесвітню мережу Інтернет замовила фотоапарат. Невдовзі до неї зателефонував «продавець», якому вона на картку перерахувала близько чотирьох тисяч гривень. Проте товар жінка так і не отримала.

Незважаючи на численні застереження міліціонерів бути обачними та виваженими з операціями купівліпродажу в соціальній мережі, знову зафіксовано випадки шахрайств в Інтернеті.

50 – річна Людмила, відшукавши в соціальній мережі оголошення на одному із Інтернет-сайтів, замовила фотоапарат. По телефону домовилася із продавцем щодо вартості товару та пересилкою його послугами нової пошти. Для певності, жінка попросила у продавця фото його першої сторінки паспорта. Після чого по телефону продавець продиктував номер картки, на яку жінка перерахувала близько 4000 тисяч гривень. Як тільки кошти надійшли на рахунок, в цей час зловмисник зник з мережі.

– Міліціонери встановили, що фото, яке надіслав «інтернет-продавець», не відповідає зазначеній особі в паспорті, – зазначив виконуючий обов’язки начальника Дубенського МВ УМВС Ігор Гай. – Відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (заволодіння чужим майном, шляхом обману або зловживання довірою).

Зростаючий обсяг обігу товарів в глобальній мережі Інтернет об’єктивно приваблює злочинцівСприяють шахраям «недосвідченість» споживачів онлайн-послуг та значно занижена вартість товару в порівнянні з ринковою.

– Хочеться вкотре застерегти населення та наголосити, що схеми заволодіння коштами громадян урізноманітнюються, проте, методи маскуваннязлочинної діяльності в Інтернеті, все-таки, вирізняють декілька способів шахрайства: під виглядом реалізації неіснуючих товарів, або шляхом створення різних проектів, в яких обіг коштів здійснюється через рахунки учасників, – аналізує інтернет-злочинність Ігор Гай– Якщо Ви підозрюєте, що Вас намагаються ошукати – негайно звертайтесь до нас за цілодобовим телефоном 102, – додав підполковник міліції.

Про це повідомляє Дубенський МВ УМВС в Рівненській області

tomat_green-01

351 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 − 3 =