Цьогоріч на заходи з вшанування козаків на Козацькому Редуті між селами Плоска та Семидуби завітає військово-історична група “Курінь Печерської сотні Опанаса Предримирського Київського реєстрового козацького полку”.
Це об’єднання людей, що займається вивченням військової історії періоду Визвольної війни 1648-1657 рр., а також дослідженням та реконструкцією матеріального (озброєння, спорядження, одяг, предмети побуту) та духовного (звичаї, традиції, уявлення, соціальна психологія) світів населення України XVII століття. Основний напрямок зусиль об’єднання — реєстрове козацтво.
Першочерговим для членів Куреня являється проведення заходів формату «living history» (тактика бойових дій, організація походів, побудова укріплень та таборів), але це не виключає можливої участі групи в проведенні військово-історичних фестивалів у випадку, якщо їх програма та умови проведення відповідають інтересам групи.
Основне завданням в проведенні заходів групи – досягти ефекту присутності в подіях, більш ніж 360-літньої давності. Використовуючи спорядження і зброю того часу, можна досконально вивчити його, знайти для себе відповіді на питання – для чого призначена кожна його деталь, навчитись підлаштовувати його під себе і правильно носити. До певного рівня можна навчитися володіти комплексом озброєння козацького воїна. Навчитися ставити і розбирати табір, готувати місце для ночівлі, розпалювати вогонь і готувати на ньому автентичні блюда.
Окрім реконструкції військових дій група навчає і мирному життю цієї історичної епохи.
Нагадаємо, що заходи по вшануванню пам’яті загиблих козаків відбудуться 01 липня на Козацькому Редуті між селами Плоска та Семидуби. Програма заходу:
10.00 – Літургія в капличці;
11.15 – хресна хода до Редуту;
11.30  – панахида по загиблих козаках;
12.00  – покладання вінків  та квітів;
12.10 – літературно-музична композиція за участю художніх колективів району та виступи обласної спілки письменників;
13.30 – козацькі змагання, частування козацьким кулішем.
Для охочих взяти участь в заходах на Козацькому Редуті повідомляємо, що 1 липня від зупинки на Майдані Незалежності та автобусної зупинки, що знаходиться по вулиці Семидубська в районі Базарчика,  до Козацького Редуту будуть курсувати автобуси з 8.30 до 18.00 год.
Повідомляє Дубенська РДА
301 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

пять × 2 =