На Рівненщині успішно реалізували пілотний проект «Оптимізація виявлення випадків туберкульозу серед груп підвищеного ризику захворювання та медико-соціальний супровід контактних осіб». Це стало можливим за підтримки Міжнародний благодійний фонд «Альянс громадського здоров’я» та завдяки тісній співпраці протитуберкульозної служби,  Рівненського центру громадського здоров’я і РОБФ «Наше Майбутнє».
Як зазначила керівник благодійного фонду Людмила Рибчук, проект ставить за мету заохотити та мотивувати людей, які мають у своєму оточенні осіб хворих на туберкульоз, проходити дослідження, для того, щоб своєчасно виявити недугу.
«Особливість цього проекту полягає в тому, що робота проходить не тільки з родичами хворих на туберкульоз людей, ми охоплюємо значно ширше коло людей – це і виробничі стосунки, і коло друзів. До прикладу, якщо людина споживає наркотики, то працюємо з споживачами», – зазначає Людмила Рибчук.
З представниками цільової групи фахівці проводять скринінгове анкетування і за необхідності направляють до лікаря-фтизіатра.
Відтак, у 2018 році до проектної діяльності залучили 20 осіб хворих на туберкульоз.
«В рамках проекту було охоплено 160 контактних осіб, серед яких виявлено 6 осіб, які захворіли на туберкульоз», – підсумовує роботу проекту керівних фонду «Наше Майбутнє».
Важливо пам’ятати, що своєчасне виявлення туберкульозу істотно підвищує шанси людини на повне одужання, попереджає смертність та є необхідною умовою для подолання епідемії підступної недуги.
Повідомляє  РОБФ «Наше Майбутнє»
217 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

девять + два =